Ocenění

Deskovka pod stromek: Dětské hry

Autor | Aktuality | Pondělí 10 Prosinec 2018 19.35

Deskové i karetní hry se těší stále větší oblibě, a tak jsme se v redakci webu časopisu XB-1 rozhodli potěšit vás přehledem zajímavých deskových her v české lokalizaci napříč domácími vydavatelstvími. Snad vám přehled pomůže zorientovat se v přetlaku možností, které jsou dnes k dispozici. S některými tituly jste se mohli setkat v pravidelných recenzích, jiné jako horké novinky na své testování teprve čekají. Přehled nabídneme ve třech dílech zaměřujících se na dětské hry, hry pro náctileté i dospělé a hry pro náročné hráče. Všechny by měly být dostupné a k mání buď už teď, anebo v nejbližších dnech, takže už na nic nečekejte a pořiďte si dostatečnou metráž vánočního papíru – některé krabice se totiž chlubí mamutími rozměry…

DICE FORGE

Dice-forge

Jedná se o kostkovou hru s epickým fantasy příběhem. Dva až čtyři hráči si rozdělí role jednotlivých hrdinů a pro potěchu bohů se účastní turnaje a konají hrdinské skutky. Hlavním herním prvkem je dvojice kostek, jimiž disponuje každý hráč. Kostky jsou specifické tím, že mají vyměnitelné stěny, takže lze jít štěstěně trochu naproti. Hrdina si může kostku vybavit řadou možností – lze tak získat zlato, suroviny anebo drahocennou prestiž, která může účastníky božského turnaje přiblížit k vítězství.

Blackfire – pro 2 až 4 hráče od 10 let s dobou hraní cca 40 minut

Blackfire-logo

ŘÍŠE PŘÍŠER

Rise-her-rex-hry

Bránit citadelu před hrozivými monstry může jednotlivec či až čtyři nebojácní reci. Hra kombinuje kostkovou hru s všeobecně známým systémem worker-placementu (rozmístění pracovní síly). Každý obránce citadely během partie využívá různých budov a najímá žoldáky, které si může dovybavovat a připravovat je na střet s obludami, které se nebudou ostýchat zaútočit. Hráči dále mohou nakupovat vybavení a zbroj, ale i pasti a jedy. V balení naleznete úctyhodný počet kostek – celkem osmdesát! Opomenout nelze ani herní plán a velký počet karet i žetonů – radost vydat se na svůj první lov příšer…

REX hry – pro 2 až 4 hráče od 12 let s dobou hraní cca 90 minut

rexhry-logo

PLYŠOVÁ HLÍDKA

Plysova-hlidka

Převtěleni do chrabrých plyšáků, budou se majitelé Plyšové hlídky snažit uhlídat svoji majitelku, kterou ohrožuje zlořádný lord Hrůzimor. Boje i jiné různé nebezpečí hráči překonávají pomocí barevných kostek. Hráči jsou navíc instruováni knihou příběhů, která jednak vyjasňuje pravidla, ale je zároveň herním plánem. Nelze opomenout překrásnou šestici figurek a sedmnáct příšeráků, již na vás po cestě za ochranou malé holčičky budou číhat. Hráče určitě potěší, že jejich vizuál v mnohém připomene filmy Tima Burtona.

Mindok – pro 2 až 4 hráče od 7 let s dobou hraní cca 60 minut

mindok-logo

SABOTÉR

Saboter-Albi

Od rozličných kostek si můžete odpočinout u karetní hry Sabotér. V rolích trpaslíků se až deset hráčů pokusí získat ve štolách cenné zlato. Náhoda na začátku partie tajně roztřídí hráče na poctivé hledače zlatých valounů a sabotéry, kteří se všemi silami snaží pracovité trpaslíky zdržet a následně jim za noční tmy vyfouknout zlato, k němuž se v pracovní době nedokázali dostat. Hra je znovu vydaná po čtrnácti letech a reedice se ujalo úspěšné vydavatelství Albi.

Albi – pro 3 až 10 hráčů od 8 let s dobou hraní cca 30 minut

Albi-logo

811 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.