Ocenění

Zažijte divoký den v Žolíkově… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 13 října 2017 8.50

Očekávaný třetí svazek Divokých karet, sdíleného světa řízeného a částečně i psaného Georgem R. R. Martinem, je konečně na knižních pultech. Tentokrát se do alternativního světa zcela změněného mimozemským virem, jenž mnoha lidem propůjčil rozmanité nadlidské schopnosti a jiné zase znetvořil, podíváme pouze na jeden den. Bude to ovšem nadmíru rušný den – newyorský Žolíkov se totiž chystá na výroční Den divokých karet. Jenže tentokrát budou oslavy ještě rušnější, než se všeobecně očekává, smrtelně nebezpečný Hvězdář totiž spřádá plány na složitou pomstu všem Esům, která se proti němu odvážila postavit. Autorská skupina shromážděná kolem George Martina opět přináší poutavý a dramatický příběh, který si příznivci Divokých karet jistě nenechají ujít…

Divoke-karty-3-obalka

Divoké karty III: Divocí žolíci

sestavil George R. R. Martin

vázaná, překlad Daniela Orlando, obálka Marc Simonetti, 276 stran, 358 Kč

V ulicích New Yorku propukají oslavy Dne divokých karet – výroční akce připadající na 15. září, akce, při níž se vzpomíná na mrtvé a vzdává čest živým. Jde o den ohňostrojů, pouličních trhů a průvodů, politických demonstrací a vzpomínkových hostin, divokých pitek a rvaček v tmavých uličkách. Oslavy jsou rok od roku masovější a bouřlivější.

Letos, v roce 1986, proběhne u příležitosti čtyřicátého výročí prozatím největší a jistě i nejlepší Den divokých karet. Na svátek se už chystají nejrůznější média a přívaly turistů. Nálevny a restaurace očekávají rekordní obrat. V pozadí však číhá zvrácený génius, kterého nezajímá zábava ani veselí. Hvězdář má jasný cíl: pomstu a zkázu.

Ve třetím svazku legendárního cyklu antologií editora George R. R. Martina budeme v průběhu jediného dne svědky dosud nejdramatičtějších událostí ze světa stvořeného za pomoci předních amerických autorů science fiction.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Martinova trumfová hra (recenze)

George R. R. Martin vynáší Trumfová esa (ukázka)

Divoké karty rozdané k první partii (recenze)

George R. R. Martin rozdává Divoké karty (ukázka)

argo-logo

1 220 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Kim — 13.10.2017 @ 8.57

    Kdyby raději už dodělal Hru o trůny

  2. Komentáře by Martin Sust — 13.10.2017 @ 9.06

    Jde o knihu z roku 1987, těžko Martinovi vyčítat, že psal a publikoval ještě předtím, než se pustil do Písně ledu a ohně…

  3. Komentáře by Kim — 13.10.2017 @ 20.50

    To je fuk dělá na seriálu a měl by se věnovat dopsání knih. Kor když každý ví že na tom není nejlíp se zdravím.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.