Ocenění

Koupíte si Abrahama Lincolna? (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 24 Únor 2016 11.55

Kultovní americký spisovatel Philip K. Dick je u nás dobře znám a v malé knižní řadě z nakladatelství Argo nedávno vyšla jeho už jednadvacátá kniha. Z tuctu česky dosud nevydaných Dickových románů se můžeme v průběhu příštího roku těšit na titul Simulakra, ve kterém se autor vůbec poprvé věnoval svému oblíbenému tématu lidskosti androidů. V tomto roce se v edici Fantastika objeví nové vázané vydání Muže z vysokého zámku s obsáhlým úvodem z pera americké spisovatelky Ursuly K. Le Guinové. Ještě předtím se však můžete pustit do románu Dokážeme vás stvořit, jehož první české vydání doplňuje zajímavý doslov překladatele Filipa Krajníka. Pokud nad koupí snad váháte, máme pro vás na zkoušku úvodní dvě kapitoly v naší tradiční ukázce…

Dick_Dokazeme-vas-stvorit

Philip K. Dick: Dokážeme vás stvořit

brožovaná, překlad Filip Krajník, obálka Pavel Růt, 292 stran, 298 Kč

Román o Louisi Rosenovi, který dříve prodával spinety, ale teď prodává věrné repliky slavných lidí, simulakra tak dokonalá, že jsou k nerozeznání od své předlohy. Jedním z nejpovedenějších je Abraham Lincoln. O drahé zboží má zájem miliardář, jenž s ním má nekalé úmysly. Jak se ukáže, elektronická kopie Abrahama Lincolna si nemusí nechat líbit, že je pouze zbožím na prodej.

Ukázka z knihy:

argo-logo

759 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Comment by Cloudy — 24.2.2016 @ 13.23

  Nad koupí jsem sice neváhal, ale snad mi ta knížka nenafackuje, že zůstane nějakou dobu nepřečtená. Legie zatím hlásí skvělé hodnocení (jasně, víme, jsou tam zatím jen dva hlasy) a jeden rozčilený komentář. Těším se, těším.

 2. Comment by Martin Sust — 24.2.2016 @ 13.34

  Na Legii je mnohokrát zajímavé, že knihy se leckdy mnohonásobným skvělým hodnocením mají pouze jeden či dva rozmrzelé komentáře :-)

 3. Comment by Polinius — 25.2.2016 @ 0.50

  Já vždy zapomenu, jak to stáhnout jako PDF a nebo v nějakém jiném formátu. Chtěl bych si přečíst ukázku na mobilu. Když jsem doma u PC, tak se k tomu nikdy nedostanu.

 4. Comment by Martin Sust — 25.2.2016 @ 11.06

  Bohužel, pokud vím, tak dát čtenářům možnost stáhnout si ukázku poskytuje Issuu jen u placené verze, což vzhledem k tomu, že web je čistě dobrovolnická záležitost bez jakéhokoli vnějšího příjmu nepřichází v úvahu…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.