Ocenění

Doktor Spánek rozdává milosrdnou smrt (preview)

Autor | Aktuality | Pátek 8 března 2013 7.55

Každý nový Kingův román na sebe samozřejmě strhává značnou pozornost, zvláště když se král hororu v poslední době neváhá vracet k legendárním příběhům své spisovatelské minulosti. U nás prozatím netrpělivě očekáváme velkolepý návrat k Temné věži v románu The Wind Through the Keyhole, znalci anglického jazyka se pak mohou těšit na útlou mysteriózní detektivku Joyland, ohlášenou na letošní červen. Ovšem skutečnou události roku 2013 by se mělo stát něco docela jiného. V září se v románu Doctor Sleep čtenáři opět setkají s Danem Torrancem, hrdinou Kingova dodnes zřejmě nejuznávanějšího hororového románu Osvícení. V českém překladu se chystané novinky dočkáme snad už příští rok.

Stephen King: Doctor Sleep – A Novel

544 stran, v anglickém jazyce vychází 24. září 2013

Stephen King se ve svém novém poutavém románu o nyní už postarším Danu Torranceovi (mladičkém protagonistovi románu Osvícení) a nevšední dvanáctileté dívce, kterou Dan musí zachránit před kmenem zabijáckých paranormálů, vrací k postavám a k prostředí jednoho ze svých nejpopulárnějších románů. Příslušníci kmene nazývaného Dvojitý Uzel obrážejí americké dálnice, na kterých si hledají obživu. Vypadají neškodně – jsou převážně staří, v oblékání dávají přednost polyesteru a jsou nerozlučně spjatí se svými obytnými auty. Jenže Dan Torrance ví to, co srdnatá dvanáctiletá Abra Stone musí teprve zjistit: členové Dvojitého Uzle se těší jisté formě nesmrtelnosti a živí se párou, která se z dětí obdařených osvícením line při pomalém mučení.

Dan se už několik desetiletí protlouká z místa na místo ve snaze uniknout depresivnímu, alkoholickému a násilnickému dědictví svého otce, pronásledovaný vzpomínkami na obyvatele hotelu Overlook, v němž jako malý prožil jeden otřesný rok. Nakonec vezme zavděk jedním newhampshirským městečkem, komunitou anonymních alkoholiků, která ho drží nad vodou, a prací v léčebně dlouhodobě nemocných, kde s pomocí svých zbývajících nadpřirozených schopností poskytuje tolik potřebnou poslední útěchu umírajícím. S pomocí jasnovidné kočky se z něj stane Doktor Spánek. Pak se ale seznámí s pohasínající Abrou Stoneovou a je to právě její nevídané nadání v podobě nejzářivějšího osvícení, jaké kdy spatřil, jež vzburcuje Danovy vnitřní démony a povolá jej do bitvy o záchranu Abřina života a duše. Výsledkem je velkolepá válka dobra a zla, úchvatně napsaný krvavý příběh, který nadchne miliony věrných fanoušků Osvícení a uspokojí každého, kdo na území téhle ikony kingovského kánonu vstupuje poprvé.

1 033 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.