Ocenění

Dračí cestou ve stopách Daniela Abrahama (ukázka)

Autor | Aktuality | Sobota 11 Duben 2015 7.30

Moderní fantasy zcela proměněná po vzoru George R. R. Martina má celou řadu nových velkých jmen. Stačí vzpomenout Joea Abercrombieho, Brandona Sandersona, Patricka Rothfusse či Stevena Eriksona. Daniel Abraham je jiný, jeho povídková tvorba je rozmanitá v duchu starých mistrů krátkých příběhů, excelovat dokáže i na poli současné space opery, což dokazuje i v českém překladu románovou sérii Expanze, a fantasy umí psát s takovou lehkostí jako snad nikdo jiný. Značnou slabost má pro jeho tvorbu rovněž George R. R. Martin a v tomto případě nebudou jeho pochvalná slova na obálce pouhou reklamou, jinak by si Abrahama těžko vybral jako scenáristu komiksové Hry o trůny a nespolupracoval by s ním hned na několika projektech…

draci-cesta

Daniel Abraham: Dračí cesta

vázaná, překlad Daniela Orlando, obálka Hachette, 452 stran, cena 389 Kč

VŠECHNY CESTY VEDOU K VÁLCE…

Marcus už má hrdinské dny dávno za sebou. Velmi dobře ví, že umřít se dá i v malé válce. Když je jeho mužstvo zatčeno a odveleno do armády, která je odsouzená k porážce, bude snaha vyhnout se válce, jíž se nechce účastnit, vyžadovat ne zcela tradiční kroky.

Cithrin je sirotek, kterého se ujala banka. Má před sebou důležitý úkol – propašovat její bohatství přes válečné pásmo, aby se zlato nedostalo do nepovolaných rukou. Ačkoli dívka zná tajemství obchodu a bankovnictví od základu, bude to stačit, aby ji to v následujících měsících ochránilo?

Gedera, jediného syna šlechtického rodu, spíše než válka zajímá filozofie. Jako voják za moc nestojí a ve válečných hrátkách mocných je pouhou figurkou. Nikdo, ani on, však netuší, co z něj udělá bitevní vřava. Hrdinu nebo padoucha? I malí lidé dokázali velké věci a Geder rozhodně není malý.

I padající oblázek může strhnout lavinu. To, co původně mělo zůstat nevýznamnou letní šarvátkou mezi Svobodnými městy a Odříznutým trůnem, se začíná vymykat kontrole. Z mraků historie se vynořuje nový hráč, temné síly rozdmýchávající plameny, jež strhnou celý kraj na „dračí cestu“ – cestu k válce.

Ukázka z knihy:

laser-logo

929 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Comment by Erunamo — 12.4.2015 @ 21.41

    No, vypadá to dobře. Daniel Abraham je machr. Jestli to dobře chápu, tak jde o nějaký cyklus. Otázkou je, jak se povleče jeho vydávání. Mám dost velkou nechuť číst něco, co není dopsané. Taky by mě zajímalo, v čem je to jiný.

  2. Comment by Martin Sust — 13.4.2015 @ 7.30

    Abraham už sérii dokončil, poslední díl vyjde letos v srpnu. U nás by podle plánu měl koncem roku vyjít druhý díl (mezitím ještě vyjde trojka zpožděného Kvartetu). Oproti předchozí Abrahamově sérii ubylo melodramatu, série se tak mnohem víc blíží moderní fantasy dle GRRM…

  3. Comment by Erunamo — 25.4.2015 @ 21.49

    Tak to je super. To si asi rád přečtu. Taky se mi moc líbí originální obálka!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.