Ocenění

Příběh dítěte, které vychoval hřbitov (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 23 února 2017 18.55

Příběh chlapce vychovávaného po rodinné tragédii přízračnými obyvateli hřbitova odkazuje názvem i dějem ke Knihám džunglí Rudyarda Kiplinga. V knize Neila Gaimana se však průvodci tajuplným světem stali upír Silas a náhradní rodinou umrlci. V právě vycházející druhé části komiksu se po jedenácti letech hřbitovních dobrodružství snaží chlapec pojmenovaný svými opatrovníky Nikdo poznat i lidský svět. A poznat také vraha své rodiny a obrátit role. Stát se z oběti lovcem. Za knižní předlohu komiksu dostal Gaiman řadu cen v kategorii dětské literatury. Komiksová adaptace do podoby obrazové novely byla do dvou svazků rozdělena kvůli svému rozsahu a dnes už je tak konečně kompletní…

druhaknihahrbitovni_01

Druhá kniha hřbitovní

scénář P. Craig Russell, kresba P. Craig Russell aj.

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 168 stran, 599 Kč

Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých. Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem.

Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga.

Ukázka z knihy:

Související články:

Jak Nikdo na hřbitově žil… (ukázka)

O Mauglím ze hřbitova (recenze)

Sandman se vrací v Lovcích snů… (ukázka)

Sen vycházejícího slunce (recenze)

comicscentrum_logo

684 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.