Ocenění

Sympatičtí Poutníci podruhé… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 19 Říjen 2018 18.25

Fanoušek zahraniční vesmírné science fiction si opravdu nemá na co stěžovat. Je tu Triton a jím vydávaná série Expanze od Jamese S. A. Coreyho. Polaris s cyklem Proměna od Neala Ashera. Argo s chystaným Pádem Hyperionu a restartem celého Enderova cyklu. Na český trh se díky novému nakladatelství Planeta9 vrátil i Peter F. Hamilton s masivní Ságou Společenství. U Fantom Printu si může vybírat kupříkladu mezi První linií od Marka Kloose, Lazarovou válkou od Jamieho Sawyera a z edičního plánu už se jistě těší i na sérii Nicka Webba. Je tu ale také Host, který si pro nás na sklonku roku připravil druhý díl Bobiverza od Dennise E. Taylora a aktuálně druhou knihu sympatických Poutníků od Becky Chambersové, na kterou jste se už jistě těšili…

Dve-mista-obalka

Becky Chambers: Dvě místa na slunci

vázaná, překlad Lucie Bregantová, obálka Pergamen, 437 stran, 349 Kč

Kdysi byla Lovelace jen nehmatatelnou umělou inteligencí na tunelářské lodi. Po zhroucení a restartu lodního systému se však probouzí v umělém těle. Nic si nepamatuje, a přesto musí začít žít ve světě, kde je sama její existence nezákonná.

Technička Chilli, která spolu se svými kolegy pro Lovelacinu záchranu nasadila krk, je odhodlaná jí se životem v neznámém světě pomáhat. S novými začátky má Chilli totiž vlastní bohaté zkušenosti. Chilli a Lovey společně zjistí, že i přes nezměrnou velikost galaxie v ní pro osamění není místo.

Román Dvě místa na slunci se bude líbit fanouškům seriálu Firefly, Josse Whedona, filmové ságy Star Wars a hry Mass Effect.

Ukázka z knihy:

Související články:

O přátelství mezi hvězdami… (recenze)

Poutníkova dlouhá cesta vesmírem… (ukázka)

Tváře překladu 04: LUCIE BREGANTOVÁ

 

634 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.