Ocenění

Edita Dufková přináší znepokojivou Zprávu z Hádu

Autor | Aktuality | Pondělí 16 ledna 2012 8.15

Doba je zlá. Na webech věnovaných fantastice se např. dozvíte, že žánr science fiction je „až na pár výjimek mrtvý a intelektuálně nezajímavý“, jinde se zase praví, že když do antologie vložíte téměř polovinu povídek napsaných autorkami, jde o škodlivou hyperkorektnost… Nechci s těmito názory polemizovat, ovšem pokud jsou pravdivé, pak vydávat románový science fiction debut talentované domácí autorky lze od nakladatele v podstatě brát jako pokus o sebevraždu. Přesto se plzeňský Laser-books k takovému činu odhodlal a chystá se publikovat dobrodružnou space operu Zpráva z Hádu z pera Edity Dufkové. Jde o knihu nadmíru čtivou a autorka už si své ostruhy vydobyla na povídkové scéně (jm. sbírka Za okraj světa), ale znáte to. Vždyť je to přece jenom pouhá science fiction a navíc od ženy!

Edita Dufková: Zpráva z Hádu

brožovaná, obálka John Harris, 448 stran, cena 249 Kč

Kosmická loď Proserpina je už takřka u cíle své cesty, ve sluneční soustavě Delty Pavonis, kde doufá nalézt planetu vhodnou ke kolonizaci. Třicet tisíc cestujících se probouzí z kryospánku, aby byli vzápětí postaveni před strašné zjištění – jejich loď je na kolizním kurzu s obří kometou a srážka je neodvratná.
Waco Teirange, navigátor a z nutnosti i kapitán lodi má před sebou nelehký úkol zachránit Proserpinu, osadníky i misi. Než dorazí k vysněné planetě, musí přežít ledové peklo zvané Hádes.
Napínavá a skvěle napsaná sci-fi nadané mladé autorky Edity Dufkové v sobě spojuje to nejlepší z klasiky žánru a moderních trendů. Příběh nepostrádá důmyslnou zápletku, poutavé lidské osudy, zajímavé technické poznatky a fundovaná řešení problémů.

1 011 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by filtr — 16.1.2012 @ 15.19

    doufám, že se knize bude dařit a na tu sebevraždu nedojde! jsem zvědavej, co se z toho vyloupne.
    obálka vypadá jaksi staromódně, ale zároveň je pěkně stylová!
    a s tou hyperkorektností apod. se to vážně přehání, mě osobně díla autorek zajímají, ženy často píšou tak trochu jinak, je to osvěžující!

  2. Komentáře by adam — 16.1.2012 @ 16.27

    Harris!!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.