Ocenění

Steven Erikson rozvíří krvavý Prach snů

Autor | Aktuality | Středa 2 listopadu 2011 9.30

Steven Erikson si u nás získal slušné množství oddaných fanoušků, kteří monstrózní Malazskou Knihu padlých neváhají načíst celou hezky znovu pokaždé, když se schyluje k novému dílu (a někteří se zbavují všech ostatních knih, aby měli na Malaz dostatek času). Pro všechny ctitele sympatického kanadského autora fantasy má nakladatelství Talpress velmi dobrou zprávu – devátý díl nazvaný Prach snů vyjde co nevidět. Erikson mezitím rozjíždí novou řadu a nedávno ohlásil dokončení románu The Forge of Darkness (Výheň temnoty), úvodního svazku trilogie Kharkanas, jejíž děj se odehrává v titulním městě celé tisíce let před událostmi hlavní série. Na Eriksonovy poměry půjde o vcelku útlou záležitost, rukopis má 292 tisíc slov (české vydání by se tak mohlo pohybovat kolem 800 stran).

Steven Erikson: Prach snů (Malazská Kniha padlých, svazek devátý)

brožovaná, překlad Dagmar Krejčová, obálka Steve Stone, 912 stran, vyjde v prosinci

Ve válce prohrává každý. Tuto krutou pravdu lze spatřit v očích každého vojáka na každém světě. Do vyhnanství vypovězené malazské vojsko pod velením pobočnice Tavore se vydává z Lederu na východ přes Pustiny, kde má bojovat za neznámou věc s nepřítelem, jehož ještě nikdy nevidělo. Na osud, jaký čeká Lovce kostí, není žádný voják připraven a nedokáže mu vzdorovat žádná smrtelná duše – jejich epřítelem je nejistota a jedinou zbraní proti ní je umíněná odvaha. Poslední velké vojsko Malazské říše je odhodláno k poslednímu hrdinskému boji ve jménu vykoupení. Mohou však být skutky hrdinské, když je nikdo nevidí? A může skutek, který nikdo nevidí, navždycky změnit svět? Osudy jsou zřídkakdy jednoduché, pravda nikdy není jasná, a jedinou jistotou je, že čas nikdy není na vaší straně. Karty z balíčku draků byly vyloženy, a přitom byla vypuštěna děsivá síla, již nikdo nechápe. Odpovědi na Lovce kostí čekají za Pustinami.

1 455 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 6 »

 1. Komentáře by idle — 2.11.2011 @ 21.48

  Bez reakce? Nikdo se netěší? Fm fm fm… 🙂

 2. Komentáře by Majkl — 3.11.2011 @ 16.38

  Teším a veľmi, ale moja peňaženka skučí (Bakker, Martin, Erikson, Simmons, Abercrombie). Ošalim sa ja! 😀

 3. Komentáře by Pepa62 — 3.11.2011 @ 17.30

  Já jsem zatím Eriksonem nepoznamenán.Ale samozřejmě vnímám to nadšení, které tuhle ságu provází.Doma mám zatím první tři díly a momentálně mám takovou představu, že když už jsem vydržel tak dlouho, tak ještě chvíli počkám a příští rok až vyjde desátý díl, začnu sérii číst. Nenechám se za žádnou cenu odradit případnými počátečními rozpaky a po dočtení třetího dílu uvidím.Pokud i u mě vzbudí série podobné nadšení, jaké všude jednoznačně převládá,tak prostě budu číst dál s minimálními prolukami, takže mě tak snad neuniknou různé souvislosti a celé dílo si tím pádem náležitě vychutnám!Hezkej plán, že?

 4. Komentáře by Pepa62 — 3.11.2011 @ 17.37

  A ještě jedna věc.Pokud je pravda, že Erikson je tak skvělej až božskej, nevnímáte ostatní fantasy tituly jako prostě druhou ligu, nudu? Že prostě Erikson je takovej etalon, kterým se poměřují ti ostatní ( no, možná ještě Martin ).Něco jako, no dobrý, ale na Eriksona to nemá.

 5. Komentáře by Majkl — 3.11.2011 @ 21.03

  Pepa: zaznamenal som už takéto prípady, ale mňa sa to netýka, stále si dokážem užiť aj iné fantasy, skôr to platí bezprostredne po dočítaní dielu, že sa musím naladiť na niečo iné, než je to Erikson.

 6. Komentáře by idle — 4.11.2011 @ 0.02

  Já fantasy čtu spíš míň, takže jsem jí zatím ještě moc srovnat nestihla – a samozřejmě ne každá fantasy je tohoto typu. Ale určitě si uvědomuju, že mi Erikson trochu posunul hranice v tom, co považuju za možné napsat. A že se jeho přístup často trefuje do toho, co mi vyhovuje, a když teď vidím, že to jde, tak si pak o to víc všimnu jinde, když to tak dobře nevyjde.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.