Ocenění

Na FanCity najdete nejen SF a fantasy! (pozvánka)

Autor | Aktuality | Pátek 17 Říjen 2014 9.45

Festival FanCity se koná v Chotěboři ve dnech 30. října až 2. listopadu 2014 a už nyní je znám jeho bohatý program. My si tu ale dnes představíme vše, co se do programových škatulek nevešlo, a přesto stojí za pozornost. FanCity navazuje na oblíbený FF Speciál a představuje rovněž jakési ohlédnutí za programem letního FF. Ale jak uvidíte za chvíli, program FanCity není jen opakováním oblíbených pořadů, přestože dává možnost stihnout nestihnuté na letošním Festivalu fantazie nebo PragoFFestu. Jde především o skvělou zábavu s přáteli na pohodovém papučovém conu (v papučích od postele na program i jídlo).

PŘIPOMEŇME SI, CO VÁS NA FANCITY ČEKÁ:

Velká videoherna a deskoherna

Speciální program

Výstava obrazů Romana Kýbuse, film Dracula: Neznámá legenda v kině, UFOlněte se prosím a další.

Fantasy & History program

Z nových pořadů můžeme vybrat Hrdinky vs. mrchy ve fantasy, Highlander – seriálové retro, GoT v psychosociálním kontextu, Starověká četba s hvězdičkou, Středozemě hledá hrdinu, Nejstarší řemeslo, Kdo (pře)žije pod hladinou…

Sci-fi program (v rámci SeriesConu a Avalconu Speciál)

Výběr z nových pořadů zahrnuje například Cyberpunk ve videohrách, Časové smyčky, Konspirační teorie a sci-fi, Vetřelci ve videohrách, Galaxy Quest – 15. výročí, SFDebris – scifi snadno a rychle…

Všechny pořady i s anotacemi najdete zde.

Na FanCity jsou i pořady, které se věnují fanouškovským záležitostem: Total Recall – příběh Arnolda, Gatecon a zahraniční cony, Je internet budoucností televize?, Dweeci vs Whoviani aneb Pediatrie, Dabingová krize 2014, Cestování po stopách BBC seriálů… Nebo pořady věnované kriminálkám: James Bond ve videohrách, Fenomén NCIS, Parodie kriminálek, Proč koukat na Brooklyn Nine-Nine… Nesmíme zapomenout na pořady o animovaných filmech: Disneyovky jako lesbické romance, Invader Zim, Teenage Mutant Ninja Turtles, Tajný Agent Sterling Archer, Nejen o méně známých US animácích… FanCity rovněž dává příležitost nakouknout pod pokličku organizace FFestivalů a dokonce i podílet se na sestavení programu výročního 20. Festivalu fantazie v pořadech: Propagace FFestivalů, Organizace 20. FF, 20. FF – nápady programu a O FanCity a PragoFFestu.

CENY

Celý čtyřdenní festival stojí 450 Kč. Samotná sobota 200 Kč. Ceny ubytování začínají na 60 Kč za noc za spaní ve spacáku, nabízíme ale i internátní a hotelové ubytování. Doporučujeme se přihlásit hned, je ještě šance bydlet přímo v hotelu. Další informace naleznete na stránkách www.fancity.cz.

DALŠÍ FESTIVALY

Zvažte účast na hororovém festivalu Bloody Xmas 14.-17.11. www.bloodyxmas.cz nebo na silvestrovském Siliconu 30.12.-4.1. www.hotelfantazie.cz/silicon, vše rovněž v Chotěboři. A samozřejmě vám chceme připomenout PragoFFest 29.1.-1.2.2015 v Modré škole (Praha Háje).

Václav Pravda

466 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.