Ocenění

Fantastické seriály roku 2019 – 1. pololetí

Autor | Aktuality | Středa 30 ledna 2019 11.25

Povědomí o tom, jaké fantastické filmy můžeme v tomto roce vidět v kině, už vcelku máme. Nyní ještě zbývá zjistit, co na nás chystají televizní a streamovací společnosti stále hlouběji měnící zvyklosti diváků směrem k setrvávání v pohodlí vlastních obýváků místo organizování rituálních výprav za kulturou. Už několik let v řadě je v nabídce fantastických seriálů a komiksových adaptací viditelná jasná převaha Netflixu pravidelně přerušovaná dalšími řadami Hry o trůny na HBO a ani letos tomu zřejmě nebude jinak, jak se můžete přesvědčit v případě pětice vybraných seriálů. Pro účely následujícího přehledu ponechme rozjeté seriály stranou a podívejme se na nové značky vyžadující naši pozornost a především nezanedbatelné množství našeho času…

Kingdom – 25. ledna, Netflix

kingdom-TV-show-poster

Alespoň dle ukázky vypadá korejský historický seriál přenášející zombie motivy do netradičního prostředí velice lákavě a střídmých šest dílů v (první) sérii snad ještě lákavěji. Další reakce si raději ponecháme do rozsáhlejšího článku.

The Umbrella Academy – 15. února, Netflix

Umbrella-Academy-poster

Opět Netflix, tentokrát pro změnu s komiksovou adaptací a pravděpodobně nejočekávanější novou značkou začátku roku. Komiksovou předlohu scenáristy Gerarda Waye o adoptovaných superdětech u nás vydává nakladatelství Crew, určitě se tedy i my dočkáme fanouškovského srovnávání a hledání rozporů mezi komiksem a jeho seriálovou adaptací. Ať už tomu ale bude jakkoli, prozatím na nás v únoru čeká líbivě vypadající novinka. A v neposlední řadě je příjemné vidět Ellen Pageovou po delší době hrát v něčem, co má rozpočet větší než nedělní nákup.

Doom Patrol – 15. února, DC Universe

Doom-Patrol-Poster

Seriály podle Marvelu vyklízí pozice u Netflixu a na tahu je tak DC. Doom Patrol je spin-offem úspěšného seriálu Titans, kde byla tahle partička podivínů k vidění právě za účelem navázání vlastního příběhu a nové superhrdinské mise. Aktuální nabídka seriálů z prostředí DC komiksů je opravdu široká a k zavedeným titulům jako Arrow nebo obnovený Gotham by se letos měly připojit televizní adaptace dvou velkých příběhů z pera Alana Moorea Swamp Thing a Watchmen.

Kim Possible – 15. února, Disney

kim-possible-poster

Disney nepřevádí do hrané podoby pouze filmy jako Popelka nebo Lví král, nyní jsou na řadě i seriály. Kim Possible je dívčí variací Jamese Bonda říznutá trochou vyšinutosti slovutné dvojice Phineas a Ferb, které do hrané podoby doufejme nikdy nikdo nepřevede.

Ultraman – 1. dubna, Netflix

Ultraman-Anime-Netflix

Původ animovaného Ultramana sahá hluboko do šedesátých let minulého století ke stejnojmennému japonskému seriálu, jehož vyhledání na různých streamovacích službách mohu vřele doporučit, zejména pokud jste fanoušky japonského Spider-Mana. Netflix adaptuje jednu mangu za druhou, tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát.

1 764 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.