Ocenění

Fantastické seriály roku 2019 – 2. pololetí

Autor | Aktuality | Pondělí 5 Srpen 2019 20.45

Možná si ještě vzpomenete na přehled seriálů startujících v první polovině roku. Byl to celkem zoufalý pohled a vlastně se ani nebylo čemu divit. Pro všechny účastníky televizního a streamovacího kolotoče je mnohem výhodnější nasazovat další a další řady zavedených seriálů namísto vymýšlení a nákupu zcela nových značek. Dokonce i málo pravděpodobný Teror přijde na podzim s druhou sezónou. Navíc tu byla Hra o trůny společně s Černobylem, kvůli nimž se aktivovala média, od kterých bychom to normálně nečekali. Podzim se nese v duchu pořádného nadechnutí a zaplnění dočasně vyklizeného prostoru. Nyní nás musí nové seriály už jen přesvědčit o své kvalitě…

The Boys – 26. července, Amazon Prime Video

The Boys

The Boys je prvním pořádným šlápnutím Amazonu do žánru fantastiky a podle všeho vykročil technologický gigant správným směrem. Přinesl seriál o superhrdinech, kteří nejsou ani super, ani hrdinové. Premiéra už je za námi, takže se neváhejte podělit o vaše dojmy.

Beforeigners – 21. srpna, HBO Nordic

Beforeigners

Kanál HBO Nordic se před nedávnem pochlubil ukázkou ke kriminálce Beforeigners odehrávající se v blízké budoucnosti, v níž se začnou objevovat lidé z různých epoch naší minulosti. Fenomén přistěhovalectví lze evidentně stále uchopit dosud nevídaným způsobem. Seriál sledující zpřítomnělou vikinskou bojovnici přiřazenou k vyhořelému detektivovi se snad oficiálně objeví i u nás. Prozatím je ukázka seriálu dostupná jen v původním znění a s pochybnými španělskými titulky.

Carnival Row – 30. srpna, Amazon Prime Video

Carnival Row

Amazon podruhé a další nesourodá dvojice vyšetřovatelů. Tentokrát se podíváme do města, kde se vedle lidí zabydlela fantastická stvoření vyhnaná z rodné země. Orlando Bloom s vílou Carou Delevingneovou tvoří nevšední pár vyšetřující sérii brutálních vražd. Mnohé diváky by k seriálu mohlo přitáhnout i jméno Jareda Harrise. Natáčelo se v České republice.

The Dark Crystal: Age of Resistance – 30. srpna, Netflix

The Dark Crystal: Age of Resistance

Ačkoli krystal, kolem kterého se příběh The Dark Crystal točí, je jako vystřižený z krabice Dice Forge, nejedná se o adaptaci deskové hry. Seriál je prequelem filmu Temný krystal z roku 1982 a i přes vcelku temnou atmosféru půjde především o dobrodružství určené dětem.

Batwoman – 6. října, The CW

Batwoman

Batwoman už se v seriálech z produkce The CW párkrát objevila (přesně třikrát). Batman je pryč a tak musí žezlo temného rytíře převzít jeho sestřenice. A to se vším všudy. Ruby Roseová v hlavní roli se blýskla už v druhém Johnu Wickovi a zde je jistě tím největším lákadlem.

Watchmen – říjen, HBO

Watchmen

Není pochyb o tom, že Watchmen je jedním z nejlepších komiksů vůbec. Dílo Alana Moorea a Davea Gibsona si zaslouží víc než jen jednu zdařilou a především téměř zapomenutou filmovou adaptaci. Seriál Watchmen bude vyprávět nový příběh v jiné době. Témat ke zpracování mu současný svět nabízí dostatek.

The Witcher – konec 2019, Netflix

The Witcher

Zlé jazyky tvrdí, že Henry Cavill ukazuje na promo materiálech k seriálovému Zaklínači svoji lepší polovinu. Vypečené diskuze poukazující na všemožné castingové prohřešky se za poslední rok staly nedílnou součástí internetových diskuzí. Konečně je na světě trailer, který k seriálu přitáhne bezesporu nejen fanoušky videoherního zpracování. Koneckonců seriálový Zaklínač nabízí kromě soubojů s monstry také příslib tajemství a intrik, a na ty už jsou diváci dávno zvyklí odjinud.

Snowpiercer – 2020, TBS

snowpiercer-2020

Ani Ledová archa neunikla svému seriálovému zpracování s premiérou ohlášenou až na příští rok. Jedinou zajímavou věcí se prozatím jeví obsazení Jennifer Connellyové, jinak totiž představené záběry nenabízí nic nad rámec původního filmu a komiksu. Vyprávění na pokračování hrozí zvýšeným počtem výplňových epizod zaseklých v jednotlivých vagónech vlaku.

2 018 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

 1. Comment by Roman Štědronský — 6.8.2019 @ 8.17

  1) Na první díl The Boys se chystám, copak nám asi Urban bez servítek naservíruje? ;-)
  2) Hodně mě zaujala upoutávka na Carnival Row, včera jsem si pustil obě verze od obou hlavních postav, na to jsem opravdu velmi zvědavý.
  3) Navzdory všeobecné nevoli ohledně obsazení si od Zaklínače slibuji slušnou podívanou.
  4) Zatím nevím, co můžeme očekávat od Watchmen, trailer je postavený hodně na atmosféře a strašně rychlém střihu, tak doufám, že se to povedlo.
  5) Beforeigners může být jak hloupé béčko, tak vtipný severský odvaz, uvidíme.
  6) The Dark Crystal: Age of Resistance je hodně pro děti, ale ta animace má svoje kouzlo.
  7) Od Snowpiercera na základě traileru nečekám nic, takže má šanci mě příjemně překvapit.
  8) Batwoman? No, snad to bude lepší než Supergirl…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.