Ocenění

Festival fantasy, sci-fi a her PragoFFest 2014

Autor | Aktuality | Úterý 14 ledna 2014 8.35

PragoFFest, nástupce Pragoconu s historií sahající do roku 1997, se od 30. ledna do 2. února 2014 dočká svého 5. ročníku (v Modré škole, Kupeckého 576, Praha Háje, pár desítek metrů od stanice metra). Největší pražský festival fantasy, science fiction, televizních i filmových seriálů a mnoha různých her pro vás opět připravuje pestrý a bohatý program s několika novinkami. Ve speciálním programu lze najít Večer fantazie s kostýmovou soutěží, křty knih, světelnou show, tombolou a udílením cen Křišťálový Creeper. Kromě toho na PragoFFestu najdete i výstavu obrazů a další speciality. Letošní ročník zkrátka přináší kolem 40 konzolí, 40 počítačů, 40 stolů deskových a karetních her a přes 440 pořadů.

Připomínáme, že vstupenka od pátku ráno stojí stejně, jako od čtvrtku večer, byla by tedy škoda se připravit o první večer, kdy už běží herny a část programu a je i dost času se pobavit s přáteli. Doporučujeme se přihlásit předem kvůli získání ubytování přímo ve škole, zbývá posledních pár desítek míst. Hráči všech druhů her mají možnost si užít v tradiční velké herně s desítkami konzolí a počítačů, s hudebními, figurkovými, deskovými a karetními hrami. Turnaje pro špičkové hráče i veřejnost chystá Playzone. TŘI ! programové linie se budou věnovat Minecraftu (Český Craftcon), League of Legends (LegendCon) a obecně videohrám (GameLine).

Fanoušci sci-fi se dočkají návratu Star Treku a BritConu do programu PragoFFestu, nepřijdou o Star Wars program ani o SeriesCon a potěší je nové MatFyz Expo jak v rámci předváděcích stánků ve vestibulu, tak v rámci přednášek ve FutureConu. Fanoušky fantasy nepotěší úbytek Harryho Pottera, ale jistě zaplesají nad samostatným programem věnovaným Game of Thrones, znalosti hobitů a trpaslíků si provětrají ve Fantasy & History. Fanoušci Japonska, mangy a anime ani letos nepřijdou zkrátka v programu J-culture a OrientCon. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou zde comicsové přednášky v rámci literárního programu Knihovna a PonyCon (My Little Pony). A pro všechny opět chystáme tanečně bojový MoveCon, literární Knihovnu ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a nakladatelstvím Albatros, Manifest fantastiky (o RPG, fanouškovství a dalších tématech) a další program.

Novinkami jsou sjednocené vstupné pro Český Craftcon a PragoFFest, přepracovaný přihlašovací systém Amber, přísnější podmínky pro ubytování ve škole kvůli ochraně věcí, ThroneCon, MatFyz Expo, samostatné programy Minecraft a League of Legends, další rozšíření nabídky občerstvení například o pizzu z pece a pivo Rebel. Informace o programu, vstupném a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz .

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery. První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000 a čtvrtý přes 2400, s rostoucí spokojeností.

Václav Pravda

952 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.