Ocenění

Festival fantazie: Největší festival popkultury pobaví každého

Autor | Aktuality | Středa 21 Červen 2017 16.55

Dvaadvacátý ročník české obdoby amerického ComicConu proběhne od 29. června do 9. července 2017 v Chotěboři a opět přinese letní fantastickou atmosféru a bohatý program pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, kostýmech, filmech, seriálech, anime, comicsech a knihách. Program zahrnuje až 25 programových linií, věnujících se zejména oblíbeným seriálům a filmům jako Stargate, Star Trek, Star Wars, Doctor Who, Pán prstenů a Hobit, Hra o trůny, Harry Potter a další. Celkem přinese až 1400 pořadů včetně besed, soutěží, workshopů a přednášek, přičemž běží od 9 hodin ráno do 3 hodin do noci!

plakat_ff17

Výběr téměř padesáti nejlepších sci-fi, fantasy a hororových filmů můžete vidět v kině Festivalu fantazie. Nechybí ani květnové a červnové hity, premiérově bude uveden film Spider-Man: Homecoming. Na festivalu se představí i zahraniční herci, např. Teryl Rothery, známá především svou hlavní rolí doktorky Janet Fraiserové v seriálu Hvězdná brána, nebo Dominic Carter, známý jako velitel městské hlídky Janos Slynt ze seriálu Hra o trůny. Obrovské množství her najdete ve velké videoherně (přes 40 konzolí a 50 počítačů) a deskoherně (70 stolů pro stolní hry). Herny představí všechny typy her od běžných videoher přes taneční, hudební, deskové, karetní, hry miniatur, až po hry na hrdiny. Volné hraní, výuka her, seznámení s novinkami, turnaje o hodnotné ceny i přednášky, soutěže a besedy o hrách…

Z programu lze vybrat například kostýmovou soutěž FF Cosplay, Půlnoční taneční a různé párty, Večer fantazie s vyhlášením cen Aeronautilus, stánek MatFyzu se zábavně pojatou matematikou a fyzikou, MoveCon s možností se naučit základy tanců, bojových umění a šermu… A mnoho dalšího. Festival není určen jen fanouškům fantastiky, poskytne pořady o vojenství, historii, technologiích atd. Zábavu přinese mládeži i dospělým fanouškům, rodinám s dětmi. Kromě programu nabízí i ubytování (stále ještě jsou volná místa), levné stravování a občerstvení, parkování zdarma, šatnu a další služby. Naplňuje tak slogan Doslova fantastická dovolená. Recepce festivalu je v kině v ulici Tyršova. Vstupné lze zakoupit do půlnoci 22.6. se slevou od 250 Kč i na místě za plnou cenu, hodinové a půldenní vstupné lze zakoupit na místě. Děti 8-11 let, senioři nad 60 let a ZTP platí polovic. Najděte si další informace na www.festivalfantazie.cz a zkuste se zastavit alespoň na den!

O Festivalu fantazie

- základy Festivalu fantazie vznikly v roce 1996.

- Festival fantazie pořádá cca 120 pořadatelů neziskového spolku SFK Avalon ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

- festival je v řadě parametrů ve světě unikátní.

- návštěvnost bývá kolem 3000 návštěvníků.

- v Praze můžete navštívit podobný festival PragoFFest na začátku února

FF_logo

422 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.