Ocenění

Festival fantazie 2016 (pozvánka)

Autor | Aktuality | Pátek 24 června 2016 8.35

Slyšeli jste o americkém ComicConu? Podobný festival je na dosah ruky i u nás. Se světově unikátním programem pro příznivce nejen sci-fi, fantasy a hororu v hrách, kostýmech, filmech, seriálech, anime, komiksech, knihách. Chybět nemohou ani velké herny (přes 30 konzolí, 50 počítačů a 70 stolů pro stolní hry), které nabídnou všechny typy her – od videoher přes taneční, deskové, karetní, hry miniatur, až po hry na hrdiny. Volné hraní, výuka her, představení novinek, turnaje o hodnotné ceny i přednášky, soutěže a besedy o hrách. Výběr cca 50 nejlepších SF&F filmů a hororů můžete vidět v kině Festivalu fantazie. Včetně premiéry filmů Legenda o Tarzanovi, Očista: Volební rok. A včetně projekce další legendy – české sci-fi Ikarie XB-1.

hoste_ff16

Festival fantazie 2016 uvítá zahraniční herce:

– Ian Beattie (Hra o trůny…)

– Colin Ferguson (Heureka, Upíří deníky, Haven…)

– Christopher Judge (Stargate SG-1…)

– Ty Olsson (100, Supernatural, Shattered, Battlestar Galactica, Continuum…)

Herce je možné si poslechnout (s překladem) na zábavných besedách, lze se s nimi vyfotit nebo získat jejich podpis. Fantastický program 21. Festivalu fantazie zahrnuje 25 programových linií, věnujících se nejen sci-fi, fantasy a hororu – zejména oblíbeným seriálům a filmům jako Stargate, Star Trek, Star Wars, Doctor Who, Červený Trpaslík, Pán prstenů a Hobit, Hra o trůny, Harry Potter, Supernatural… Celkem přinese cca 1400 pořadů!

Kde a kdy? Chotěboř, 30.6.-10.7.2016

Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž FF Cosplay, divadelní představení, Půlnoční taneční a diskotéky, různé párty, Večer fantazie s vyhlášením cen Aeronautilus a mnoho dalšího. Festival nabízí mládeži i dospělým fanouškům, rodinám s dětmi kromě programu i poslední možnosti ubytování, levné občerstvení, parkování zdarma, šatnu a další služby.

O Festivalu fantazie

Základy Festivalu fantazie vznikly v roce 1996. Postupným rozšiřováním a profesionalizací z něj vyrostl jeden z velkých festivalů fantastiky a her v Evropě a největší festival popkultury v ČR. Zábava je určena všem věkovým skupinám od 8 let. Festival fantazie pořádá spolek (občanské sdružení) SFK Avalon, pořadatel několika FFestivalů ročně. V uplynulých letech navštěvovalo Festival fantazie okolo 3300 návštěvníků, obdobný počet očekáváme i letos.

Další informace najdete na webu:

festival-fantazie-logo-dlouhe

966 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.