Ocenění

Flash. Jenom probíhá, nebo si dá pár koleček? (preview)

Autor | Aktuality | Středa 17 července 2013 8.00

Pro ty, kdo nesli jméno Flash před ním i po něm – pro Jaye Garricka, Wallyho Westa a Barta Allena –, představoval Barry Allen největšího z hrdinů oblékajících šarlat zdobený bleskem. Když Mnohovesmír čelil Krizi, která hrozila jeho zničením, Barry obětoval život, aby převážil misky vah k vítězství. Nyní se Barry Allen vrátil a všichni hrdinové ve vesmíru DC mají chuť slavit… až na samotného Barryho. Jeho návrat má totiž důvod, který nikoho ani ve snu nenapadl, a zřejmě má spojitost s podivnou vraždou v kriminalistické laboratoři v Central City. Pachatel se tam pokusil zopakovat průběh nehody, díky níž Flash získal svou rychlost. Ať už se s Barrym během jeho útěku z extradimenzionálního energetického zřídla známého jako Zdroj rychlosti stalo cokoliv, podstoupil změny, které stále nezvládá pochopit. A možná už ani nepochopí… než bude pozdě.

Po menších rolích, které v poslední době sehrál v komiksech JLA: Liga spravedlnosti 1 Granta Morrisona a Batman: Temný rytíř – Temné děsy scenáristy Paula Jenkinse, dostává Flash, tentokrát ztělesněný Barry Allenem, šanci v samostatné komiksové knize. Jeho Znovuzrození má podobně jako u jeho dobrého přítele Green Lanterna či Supermana na starosti scenárista Geoff Johns. Uvidíme jak se tenhle známý neznámý komiksový hrdina uchytí na českém trhu. Není to zrovna blesk, ať už je jeho pověst jákakoli, vždyť mu to trvalo přes sedmdesát let, než k nám konečně doputoval. Vůbec poprvé se totiž v komiksu objevil v roce 1940 a patří tak ve stájích nakladatelství DC Comics k zaslouženým veteránům. Podobně jako u Green Lanterna se i pod maskou Flashe vystřídalo hned několik postav (přesněji hned čtyři), každý z nich má však schopnost extrémně rychlého pohybu a nadlidských reflexů překračujících hranice zákonů fyziky…

Geoff Johns & Ethan Van SciverFlash: Znovuzrození

brožovaná, překlad Martin Antonín, 168 stran, 399 Kč, vydává BB Art 17. července 2013

Barry Allen – Flash. Svým zrodem odstartoval Stříbrný věk, svou hrdinskou smrtí při obraně vesmíru před kosmickou Krizí se stal legendou. Nyní jej další Krize přivedla zpět k životu, avšak Nejrychlejší člověk světa s oním světem náhle není schopen držet krok. Zanechal po sobě odkaz, kterého se jeho následovníci chopili s takovou pílí, že ve svém návratu nespatřuje smysl. Zbývá jediná záhada, kterou za svého předchozího života nevyřešil – vražda jeho matky. Další tajemství však obklopují právě Barryho návrat. Jak je možné, že unikl ze Zdroje rychlosti – extradimenzionálního energetického pole, z něhož čerpají všichni běžci –, když se to žádnému hrdinovi ani zločinci nikdy nepovedlo? Proč Barry podstupuje jakousi zvláštní, nepochopitelnou proměnu, kdykoliv se ocitne v blízkosti jiných běžců? A hlavně, kdo je vlastně tím neznámým, který Barryho přivedl zpět k životu… a byl Flash znovuzrozen jen proto, aby mohl být opět zabit? 

Scenárista Geoff Johns a výtvarník Ethan Van Sciver sklidili zasloužený úspěch za příběhy Green Lanterna. Nyní stejný zrod očekává Barryho Allena i všechny ostatní Flashe – šarlatový blesk znovu rozčísne vesmír DC!

Ukázky z knihy:

676 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.