Ocenění

Foxův drak se vzpíná v řetězech

Autor | Aktuality | Čtvrtek 8 března 2012 9.00

Nakladatelství Talpress přineslo fanouškům fantasy takové skvosty jako např. díla Terryho Pratchetta, George R. R. Martina, Stevena Eriksona či Brandona Sandersona. Každý by souhlasil s tím, že jde o zcela uspokojivý výsledek, ale ne tak Talpress, ten se totiž snaží představit čtenářům i další, zcela nová jména. Jedním z nich je Daniel Fox, autor románu Drak v řetězech, první knihy trilogie Mo-šuej: Knihy kamene a vody. V zahraničí slušně přijatá fantasy nás přivádí do světa rozvráceného krvavým povstáním, světa, jemuž však hrozí i jiné nebezpečí – uvolnění řetězy spoutaného draka, jenž by vše proměnil na popel. Nová fantasy série se skrývá za zajímavou obálkou Jiřího Bendy. Za zmínku snad stojí i původní obálka Roberta Hunta, který zveřejnil poutavý popis jejího zrodu…

Daniel Fox: Drak v řetězech

brožovaná, obálka Jiří Benda, vydá nakladatelství Talpress v průběhu dubna

Poutavý příběh revolty a lásky se odehrává v prostředí, jehož magie je ukryta v kameni a vodě. V kameni je to síla nefritu, která dodává člověku mimořádné schopnosti a odolnost, požít nefrit je však pouze výsadou Syna nebes a ostatní za to platí životem. Magie ukrytá ve vodě je drak spoutaný v symbolických řetězech, které vyrábí a udržuje tajemná komunita mnichů na ostrově Tchai-šu a které nosí na těle vyvolený člověk. Tím se shodou okolností stane malý chlapec Han. Potom, co jsou mniši vyvražděni piráty, dostává Han řetězy a s nimi nelidský úkol udržet draka pod hladinou, protože kdyby se zvedl a osvobodil, zničí lidstvo. Mladičký císař říše, Syn nebes, je vyhnán z Tajného města a utíká před povstalci, kteří jdou přes mrtvoly za svým cílem, zmocnit se trůnu, přes celou říši až na ostrov Tchai-šu. Cestou se císař setkává s rybářovou vnučkou Mej-feng, bere si ji s sebou za svou konkubínu, ale jejich vztah se postupně začíná měnit. Zasahuje do něj mnoho okolností: císařova matka, mladý Jü-šan, který se za císařem vydává s obrovským balvanem zázračného nefritu, pirát Li Tchun i generálové obou znepřátelených armád. Zatímco císař bojuje s povstaleckým vojskem o udržení trůnu, lékař Šuej a jeho neteř Tchien bojují o Hanovo zdraví, aby dokázal čelit tlaku, který na něj vyvíjí drak. Povstalci jdou tvrdě za vidinou nefritového trůnu a císařovy smrti a drak jde tvrdě za vidinou svobody a zničením lidstva.


730 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by Cukýna — 8.3.2012 @ 10.08

  Původní obálka je nádherná. Tahle černá s bílým drakem je zcela obyčejná a nevýrazná. Na první pohled příliš nezaujme a na druhý taky ne.

 2. Komentáře by arwenu — 8.3.2012 @ 11.35

  Původní obálka mi připomíná Eragona a to je asi tak všechno.
  Ale smekám před člověkem, který je kvůli obálce schopen udělat model. A ještě k tomu krásný.

 3. Komentáře by Cukýna — 8.3.2012 @ 11.48

  Já mám ráda barevný obálky – typická ženská 🙂 Překrásný jsou např. u série Mercy Thompson, Rachel Morgan, u některých knih Petry Neomillnerové (např. Hon na lišku), Fionavarská tapisérie (Kay Guy Gavriel) nebo Andělé (Kate Lauren). To je pastva pro oči. Každopádně jsem ráda za tento článek, protože jsem se díky němu dozvěděla nové informace.

 4. Komentáře by Roman Štědronský — 8.3.2012 @ 14.02

  Obálka mnohdy nastavuje očekávání. U barevného kýče jsem spíš připraven na jednodušší čtení, u výtvarně zdařilé a barevně decentnější obálky pak spíše něco náročného.

  Fantasy v podstatě nečtu, ale tahle obálka se mi líbí.

 5. Komentáře by 8Sin — 11.3.2012 @ 17.18

  Děkuji. Těší mě, že vám přijde moje obálka zajímavá 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.