Ocenění

Frankenstein ve službách Adolfa Hitlera (preview)

Autor | Aktuality | Úterý 29 ledna 2013 7.30

Nacistické Německo a temné síly, to byla vždy neodolatelná kombinace. Mohla by být ještě lepší? Samozřejmě, pokud by posloužila jako základ filmu, který by se po celou stopáž držel právě této mystické kombinace. Vezměte si třeba takového del Torova Hellboye (2004), proč ksakru nemůže být po celou dobu stejně skvělý a atmosférický jako v prvních deseti minutách? Frankenstein’s Army, nebo prostě Frankensteinova armáda, má právě takové ambice. Je to záležitost nenápadná, nízkorozpočtová, ale můj bože, když se podíváte na fotku Karla Rodena soustředěně se vrtajícího v něčím mozku, určitě se také začnete nedočkavostí třást. Tenhle film má náběh na kult a to je zatím venku jenom synopse a pár promo trailerů. O to víc by zamrzel případný neúspěch…

Děj je zasazen ke konci války, kdy sověti ženou nacisty z východní fronty zpátky do Berlína a cestou narazí na tajnou laboratoř, kde najdou deník jistého doktora Victora Frankensteina. Ten v podzemních prostorách v Adolfově marné snaze o zvrácení výsledku konfliktu sešíval dohromady části těl padlých vojáků a vyráběl hrůzostrašné übersoldaty. Ale, ani ti očividně nestačili náporům na smrt nabíhajících soudruhů.

Kdyby si podobnou atmošku udržel i finální produkt, mohli bychom být spokojeni.

Problémem snímku, který byl mimochodem natáčen v Karlových Varech, není ani tak fakt, že na kinopremiéru (tu českou určitě) můžeme rovnou zapomenout, ale především jeho představení veřejnosti prostě až někdy bude hotovo. A to není zrovna moc uspokojivá informace.

A ještě jedna upoutávka. Že jste to vy, tak s plešatým vědcem.

V hlavní roli uvidíme již zmíněného Karla Rodena a tím pro změnu končí výčet prakticky jakýchkoliv známých jmen. Ačkoliv se možná někde v pozadí mihnou nějaké povědomé tváře. Režíruje Richard Raaphorst, z jehož produkce možná bude pár vyvolených znát starý kraťas Zombi 1 (1995). Čili film Frankenstein’s Army, pokud vás zaujal, pokud možno raději očekávejte s opatrným nadšením.

1 933 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.