Ocenění

Temná budoucnost bez dětí… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 26 srpna 2015 18.45

Úspěšný ruský spisovatel Dmitry Glukhovsky proslul zejména románem Metro 2033, jehož části nejprve publikoval na internetu a posléze se dočkal rovněž populárního herního zpracování. Není tedy divu, že na román později navázal tituly Metro 2034 a Metro 2035 (česky by třetí díl měl vyjít v dubnu příštího roku). Vedle postapokalyptické série jsme si v překladu mohli přečíst rovněž mysteriózní samostatný román Soumrak a už začátkem září se můžeme těšit na román Budoucnost, ve kterém se spolu s autorem vydáme do Evropy daleké budoucnosti roku 2400. Na webu XB-1 vám nyní nabízíme video představující knihu a chybět samozřejmě nebude ani obsáhlá knižní ukázka…

Glukhovsky_Budoucnost

Dmitry Glukhovsky: Budoucnost

vázaná, překlad Rudolf Řežábek, obálka Péter Sallai, 648 stran, 449 Kč

Evropa v budoucnosti roku 2400. Od doby, co byla technickými prostředky poražena smrt, je celý kontinent přelidněný a změnil se v gigantickou megapolis tvořenou obytnými věžemi vypínajícími se vysoko do nebe. V těchto věžích panuje brutální řád: Rozmnožování je přísně reglementováno, za dítě se platí ztrátou vlastního života. Ale kdo ještě potřebuje děti, když může být věčně mladý a zdravý?

Jan Nachtigall je příslušník zvláštní jednotky ministerstva bezpečnosti, která přísně bdí nad dodržováním zákonů o rozmnožování. Jejím úkolem je pátrat po ilegálních dětech a odhalovat nenahlášená těhotenství. Jednoho dne má Jan odstranit teroristu a jeho těhotnou přítelkyni. Naskytne se mu tak velká šance, aby prokázal svou věrnost a postoupil na kariérním žebříčku. Když ale se svou jednotkou vpadne do konspiračního bytu, proběhne všechno jinak, než původně zamýšlel. Terorista unikne – a zanedlouho je na útěku i Jan po boku mladé ženy. Je to počátek boje, ve kterém jde o budoucnost lidstva.

Ukázka z knihy:

knižni-klub-logo

1 566 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Kim — 26.8.2015 @ 19.51

    úžasné co vše je světovej bestseller aniž to ještě oběhlo svět

  2. Komentáře by Ronkar — 26.8.2015 @ 23.22

    Přemýšlel jsem, že si tohle přečtu. Metro se mi líbilo, ačkoli bylo na můj vkus trochu rozvleklé.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.