Ocenění

Goon odhaluje ponurou minulost… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 27 února 2017 19.35

Naprosto neortodoxní směs zombie, gangsterů, mutantů a vlastně jakýchkoliv obskurností tvoří třaskavý koktejl, který se poprvé představil před 19 lety a černobíle. První sešit vydal sám autor, scenárista a výtvarník Eric Powell. Čeští čtenáři se v rámci předobjednávkové edice „Na přání“ zasazují o jeho vydání už od roku 2012. Stejným systémem, tedy předobjednávkou, se teď mohou dostat i k vůbec prvnímu, nultému dílu série. Goon se nám v něm představuje jako jediný člověk, který může zastavit pátera Monstera budujícího armádu zombie. Pomyslným začátkem je ale také souběžně nabízený sedmý díl. Celá série Goon totiž měla původně vyvrcholit šestým příběhem. Aby se tato kniha vytiskla, je třeba, aby si ji do 5. 3. 2017 objednalo minimálně 500 zájemců. V takovém případě kniha vyjde 11. 4. 2017 a vy máte čas do 12. 5. 2017 na její vyzvednutí a zaplacení.

goon0_obalka

Eric Powell: Goon 0 – Drsný kšefty

vázaná, překlad Martin Trojan a Václav Dort, 104 stran, 399 Kč

Páter Monster se právě usadil v Lonely Street a má v úmyslu vybudovat armádu zombie. Goon je jediný člověk, který ho může zastavit. Jeho rané bitvy s nemrtvými se mísí s příběhy z Goonova mládí, kde poznáme jeho cirkusovou rodinu a dozvíme se, jak se stal hlavou notoricky známé zločinecké rodiny.

Původně publikoval černobílý komiks Goon sám Eric Powell. Toto nové obarvené vydání také obsahuje obsáhlý skicář s Powellovými poznámkami, které nám představují nejranější návrhy a také první nepublikované Goonovy příběhy.

Ukázka z knihy:

goon7_obalka

Eric Powell: Goon 7 – Místo bolesti a žalu

vázaná, překlad Martin Trojan a Václav Dort, 128 stran, 399 Kč

Do města se začínají stahovat mocní a odporní tvorové, přitahováni starou kletbou šířící nenávist, násilí a strach. Obyvatelům tak zbývá jen jediná naděje na záchranu – Goon.

Dokonce i jeho zavilý nepřítel, Páter Monster se třese strachy. Donucen mocnějšími silami, než je on sám, zůstává ve městě a musí dohlížet na Goona a jeho horkokrevného společníka Frankyho.

Smrt jednoho z nejbližších spojenců odhalí Goonovi jeho domněle dávno mrtvého protivníka, který se vrací, aby zasel zmatek a zhoubu mezi Goona a jeho blízké. Jo, a taky je to sem tam sranda!

Ukázka z knihy:

comicscentrum_logo

658 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.