Ocenění

Poldovi v Gothamu není co závidět… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 29 září 2016 19.55

Je to jen pár dnů, co nakladatelství BB/art čtvrtým svazkem uzavřelo batmanovskou řadu Temný rytíř a už se znovu můžeme chystat na návštěvu Gothamu. Nejde o řadu Batman Incorporated od Granta Morrisona či o Batman Eternal rozjetou tvůrčím týmem v čele se Scottem Snyderem, jak by se možná dalo očekávat, ale o návrat o pěkných pár let dozadu k dodnes vzpomínané a chválené sérii Gotham Central od neméně hvězdného tandemu Greg Rucka a Ed Brubacker. Gotham tentokrát poznáme z perspektivy řadových poldů, kteří v batmanovských komiksech hrají zpravidla roli pozdě příchozích a věčně jen přihlížejících, mnohdy ještě zkorumpovaných jako bonus. Jenže tenhle obrázek může klamat… Nezbývá než dodat, že řada Gotham Central se v letech 2003 až 2006 dočkala celkem 40 sešitů a u nás by se měla objevit ve čtyřech knihách.

gotham-central-01

Gotham Central 1: Při výkonu služby

scénář Greg Rucka a Ed Brubaker, kresba Michael Lark

brožovaná, překlad Martin D. Antonín, 240 stran, 499 Kč

Být policistou v Gothamu vážně není snadné. Nejenže se musíte vypořádat s násilím a korupcí ve městě, které je světově nejproslulejším semeništěm zločinu a domovem nejšílenějších a nejvražednějších kriminálníků – ještě vás na každém kroku zastiňuje samozvaný strážce spravedlnosti hrající výhradně dle svých pravidel.

Gothamský policejní sbor ve dne v noci řeší chaos, který zbývá po Batmanově osamělé válce proti zločinu. Poté však jednoho z nich zabije Mister Freeze a celý okrsek se pouští do závodu s časem, aby superpadoucha dostal bez pomoci Temného rytíře. Navíc vyjde najevo lesbické zaměření detektiva Renee Montoyové, což její pracovní prostředí i osobní život obrátí vzhůru nohama… a aby toho neměla málo, všechno se ještě zkomplikuje, když ji unese Two-Face.

Ukázka z knihy:

bb-art-komiks

698 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.