Ocenění

Green Lantern poprvé v Čechách

Autor | Aktuality | Pondělí 31 ledna 2011 18.00

Superhrdina se zajímavým jménem Green Lantern je u nás dosud téměř zcela neznámý, přitom se ve své původní podobě zrodil už v roce 1941 a rozhodně nepatří mezi zapomenuté postavy světového komiksu. Pokud vím, tak u nás dostal pouze štěk ve druhé knize ze série Hitman, ovšem to je na jednoho z nejznámějších hrdinů ze stáje světoznámého nakladatelství Marvel vskutku bídná bilance. Naštěstí se blýská na časy a Green Lantern už brzy dorazí i do České Republiky v plné parádě. Nakladatelství Crew a BB/art vydají již 23. února 2011 album Green Lantern – Tajemství původu (2008). Už podle názvu je to dobrá volba, protože kniha scénáristy Geoffa Johnse a kreslíře Ivana Reise se znovu vrací k událostem kolem zrodu superhrdiny, který byl kdysi obyčejným člověkem. A kdoví, třeba se časem ukáže i jeho tradiční parťák Flash…

Green Lantern – Tajemství původu (Secret Origin)

scénář Geoff Johns, kresba Ivan Reis, překlad Richard Klíčník, brožovaná, 176 stran, 399 Kč

Předtím, než se stal největším z Green Lanternů… A ještě předtím, než se znovuzrodil jako nejmocnější ochránce univerza, nebyl Hal Jordan víc než prachsprostý testovací pilot bez letadla s mizivými vyhlídkami na návrat do vzduchu – až do okamžiku, kdy mu umírající mimozemšťan Abin Sur předal Prsten moci, nejsilnější zbraň vesmíru.

Nad známým příběhem Hala Jordana se ale vznášejí nejasnosti. Na cestě k jejich objasnění se musí utkat s vražedným monstrem, které zná temnou stránku Strážců vesmíru a proroctví o konci všeho živého v něm. Než se Hal postaví věštbě a odhalí záhadu Nejčernější noci, musí nejprve odhalit pravdu a poznat své Tajemství původu.

Poprvé se českým čtenářům dostává do rukou Green Lantern – jedna z nejslavnějších postav universa nakladatelství DC. Ochránce země i vesmíru s všemocným prstenem síly. Odhalte i vy jeho Tajemství původu!

Postava Green Lanterna si prošla dlouhým historickým vývojem.

1 119 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.