Ocenění

Grimm – všední pohádky by nemohly být více nevšední…

Autor | Aktuality | Pondělí 23 dubna 2012 7.30

Nick Burkhardt. Jméno, jehož se obávají všechny nadpřirozené bytosti pohádkového světa. Nick je policista vykonávající službu v oregonském Portlandu. Kromě talentu pro své povolání má ovšem i schopnosti, o kterých nemá ani ponětí. Jednoho dne ho navštíví nemocná teta Marie, od které se dozví o svém poslání Grimma. Nick ji samozřejmě nevěří, a proč by také měl? Když je ale Marie napadnuta podivným stvořením, začne se Nick o problematiku a mysticismus takzvaných pohádek více zajímat. Objeví v sobě schopnost spatřit bytosti schovávající se za lidskou tvář v jejich skutečné podobě, a najednou kolem sebe spatří vlkodlaky, démony a jiná stvoření z nám neznámého světa. Postupně se stává nejen ochráncem lidí před zločinci a vrahy, jakým byl doposud, ale navíc začne obyvatele Portlandu ochraňovat i před jim zlovolnými silami.

Pomoci se mu dostane od Monroa, vlkodlaka, bez něhož by vyšetřování nepřirozených vražd bylo mnohdy obtížnější, než by si jeden mohl pomyslet. Hank Griffin, Nickův přítel a policejní kolega, mu také povětšinou pomáhá s vyšetřováním. Nicméně Nick se před Hankem snaží udržet své tajemství za každou cenu kvůli jeho ochraně. A pak je tu ještě seržant Wu. Když je zapotřebí sehnat povolení k prohlídce, adresu od ztraceného vozu nebo cokoli jiného, co se týká papírovaní a jiných formulací, Nick ví komu zavolat. Na vše přitom dohlíží zkušený, ale také děsivý a tajemný kapitán Renard. To je téměř kompletní osazenstvo seriálu, ovšem to by nebylo, aby se tu neobjevila i nějaká ta romantika pro něžnou část publika…

Pro Nicka je kouzelný svět zajímavou, fascinující, ale mnohdy pěkně nebezpečnou jízdou, kterou je ochoten podstupovat každý den znovu a znovu nejen kvůli rodinné povinnosti, ale také kvůli ochraně města. Mnohdy se ovšem nebezpečí dostane až do blízkosti domova a jeho milé Juliette Silvertonové. Tehdy má Nick chuť se vším seknout a vrátit se k normálnímu životu, který vedl před tím. Touha po poznání je však silnější než fádní život policisty chytajícího pouliční zloděje.

Ti, co se zajímají o filmovou fantasy, by si neměli tento vynikající a napínavý seriál nechat ujít. V mnohém dokáže překvapit, drží si stále vysokou laťku a to i přes tvrdou konkurenci, která na tomto poli dnes panuje.

Martin Žatecký

1 192 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.