Ocenění

Guy Gavriel Kay v Praze už tuto sobotu!

Autor | Aktuality | Středa 3 října 2012 8.25

Pokaždé, když Českou republiku navštíví nějaký významný autor fantastického žánru, je tato událost malým svátkem, který by si neměl nechat ujít žádný fanoušek fantastiky. Během své návštěvy Prahy se známý kanadský spisovatel Guy Gavriel Kay bude věnovat rovněž propagaci svých knih a zejména pak té aktuálně vydané – historického eposu POD NEBESY z dob pradávné Číny. Na programu bude beseda se čtenáři dnes už deseti jeho česky vydaných knih a následná autogramiáda. Vzhledem k tomu, že jde o první autorovu návštěvu Prahy, nemusí se podobná událost v budoucnu opakovat, a tak k účasti zveme všechny čtenáře fantastického žánru a samozřejmě především všechny fanoušky tohoto jedinečného spisovatele, jenž dnes patří mezi světovou žánrovou špičku.

Setkání s Guyem Gavrielem Kayem proběhne už tuto sobotu

od 15:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Zároveň vás žádáme o další propagaci této události ať už na vašich webech, na vašem blogu, facebooku a všude jinde, kde si to mohou přečíst čtenáři fantastiky, kteří by jinak o tuto událost byli ochuzeni. Ukažme G. G. Kayovi, že umíme ocenit skvělou fantastiku, kterou pro nás napsal.

Guy Gavriel Kay (*1954)

Kanadský autor fantasy, narodil se 7. listopadu 1954 ve Weyburnu v oblasti Saskatchewan, vyrůstal ve Winnipegu, spolu s manželkou Laurou a dvěma syny žije v kanadském Torontu. Jedním z jeho literárních vzorů byl vedle lorda Dunsanyho či E. R. Eddisona také J. R. R. Tolkien, s jehož synem Christopherem se seznámil během studia filozofie. Později přijal jeho pozvání do Oxfordu, kde v letech 1974–75 spolupracoval na utřídění Tolkienovy literární pozůstalosti a na sestavení Silmarillionu. Po návratu do Kanady začal studovat právo, bakalářské studium dokončil v roce 1978. V letech 1982–89 se autorsky i produkčně podílel na tvorbě úspěšného rozhlasového seriálu Váhy spravedlnosti, jenž vycházel ze skutečných soudních případů. V polovině osmdesátých let literárně debutoval nejprve jako autor klasické fantasy trilogie Fionavarská tapisérie, poté napsal řadu dalších románů, v nichž se s narůstajícím umem snažil proplést vlastní fantazii s pohledem do různých historických míst a období. Ve svém dosud posledním románu Pod nebesy (2010) se nechal inspirovat slávou dávné čínské dynastie Tchangů a propojil dějiny s uměleckou fantazií do díla, které je nesmírně působivé dějově i citově. Pod nebesy je román s obrovským vypravěčským rozmachem, který však stejně dobře zachycuje i důvěrné podrobnosti živých postav na nezapomenutelných místech a v nezapomenutelných dobách.

858 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Pipin — 3.10.2012 @ 9.56

    Jako dobrý, ale nešlo by tyhle akce avizovat déle dopředu? Vždy´t je to za 3 dny! a nemyslím teď ani tak redakci XB1, jako organizátory, neříkejte mi, že se termín neví už dávno dpoředu…pak se zas bude remcat, že tam skoro nikdo nepřišel…

  2. Komentáře by Martin Sust — 3.10.2012 @ 11.10

    Bohužel, tohle není nějak dlouhodobě plánovaná akce. Pan Kay byl v Berlíně a cestu do Prahy předtím neplánoval. Ozval se mi s tím, že o ní přemýšlí, takže jsem neváhal a zkusil ho přemluvit. Souhlasil a příprava na akci byla díky Argu velmi rychlá. Chápu, že to není ideální, ovšem za setkání právě s tímto spisovatelem nějaká ta změna plánu snad stojí. Je mi líto těch, kteří to nestihnou, ale pokud můžete, pak přijďte, ať to má důstojnou kulisu.

  3. Komentáře by Pipin — 3.10.2012 @ 12.28

    OK, chápu. Snad tam lidi dorazí, já bohužel asi ne…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.