Ocenění

Hajzl – komiks, který budete nenávidět! (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 12 prosince 2013 9.45

Na naší cestě po zajímavých komiksových stripech (neplést s nočními výpravami po strip barech) jsme vám už představili filozofický komiks Stvoritelia a úzce zaměřeného Korektora, který pobaví zejména tzv. insidery (nebojte se, není to nic sprostého). Dnes pro vás máme strip, který nebere ohledy vůbec na nic a tepe přímo do živého. Můžete ho milovat nebo nenávidět, ale chladnými vás docela určitě nenechá. Sex, alkohol, drogy, levárny, cynizmus, černý humor a kritické komentáře současného společenského dění – to vše lze najít ve stripu antihrdiny s všeříkajícím jménem Hajzl, který pravidelně vychází od ledna 2013 na webu mdscomics.net a docela nedávno to dotáhl k šedesáti příspěvkům…

Hajzl je momentálně ředitelem české pobočky jedné mezinárodní firmy a všichni její zaměstnanci jsou pro něj jen figurky v jeho vlastní hře. Vše využívá pouze ke svému prospěchu, a pokud má jít přes mrtvoly, jde přes ně už jen z principu. Ženské pohlaví pro něj znamená zhruba totéž jako domácí zvířátko, které můžete kdykoliv odvézt do útulku, když se ho dostatečně nabažíte. Politickou korektnost nemá ve slovníku, proto se k aktuálním tématům vyjadřuje tak, že si na něj BIS vede zvláštní spis. Je to Pražák, pravičák a gurmán, kterému nechybí vkus ani styl. Nemá rád levičáky, pánbíčkáře, Brňáky, feministky, sluníčkové lidi, pseudohumanisty a multi-kulti vylízance. Je to rozhodně negativní postava, která vám rozhodí čakry i feng šuej, proto byste ji neměli mít rádi. Na druhou stranu, každý z nás normálních lidí (myšleno mužského pohlaví) je tak trochu Hajzl, takže proč to nezkusit.

Hajzl vznikl v hlavě Kamila MdS Bernáška (jeho manželka tvrdí, že jde o jeho alter ego), grafickou podobu mu dal slovenský kreslíř Daniel Mihálik (jeho lesbická expřítelkyně nemá Hajzla ráda), každý týden bubliny nalévá a Kamilovy texty kritizuje Marek Keram Barányi (jeho fanklub čítá tisíce žen, on ale raději knihy).

Kamil „MdS“ Bernášek

Související články:

Stripový komiks Korektor cílí na cynické čtenáře

Stvořitelé: Pravda o počátku, vesmíru, člověku… a vůbec!

3 497 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by Kim — 12.12.2013 @ 11.51

  gutt

 2. Komentáře by memnon666 — 12.12.2013 @ 20.41

  jako jo, sice mám radši red meat ale todle by šlo

 3. Komentáře by squire — 12.12.2013 @ 22.22

  Ještě jsem znávala jeden, ale nemůžu si vzpomenout na jméno…

  byla tam Bůh (ano, v ženském rodě), bezhlavá jeptiška, zhulený anděl a nevím kdo ještě. Některé stripy byly fakt smrtící:) 

 4. Komentáře by idle — 12.12.2013 @ 22.43

  squire: tenhle jsi myslela?
  http://canny.obribroskev.cz/anjel.php 

 5. Komentáře by squire — 13.12.2013 @ 7.58

  idle: Jo!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.