Ocenění

Drsná milenka v novém hávu… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 24 Duben 2018 16.20

Román Měsíc je drsná milenka velmistra žánru Roberta A. Heinleina je nesporná klasika žánru science fiction a jako taková už v českém překladu vyšla třikrát. Nakladatelství Argo se nyní v rámci edice Fantastika chystá vydat román počtvrté a dalo si na tom opravdu záležet. Předmluvu přímo k novému českému vydání napsal americký spisovatel Greg Bear. Provokativně úspornou grafickou úpravu Petra Štěpána doplní atraktivní plastový přebal a nový překlad Alžběty Lexové vnitřní ilustrace Daniela Špačka. Vše se nese v barvě měsíční šedi, a to včetně barvy písma. V letošním roce bychom se měli dočkat podobně velkoryse pojatého vydání Cizince v cizí zemi a na příští rok se chystá Hvězdná pěchota. Ve všech případech půjde o nekrácená ilustrovaná vydání v obdobné úpravě a s novým překladem, jen barevné ladění se bude lišit (Cizinec v marsovské oranžové atd.). Prostě paráda!

Heinlein_Mesic-obalka

Robert A. Heinlein: Měsíc je drsná milenka

vázaná, překlad Alžběta Lexová, obálka Petr Štěpán, 544 stran, 398 Kč

Píše se rok 2076 a Měsíc slouží jako trestanecká kolonie pro vzpurné a nežádoucí obyvatele Země. Ve snaze přežít v drsném a nepřátelském prostředí si exulanti vytvořili liberální společnost pod dohledem přísné pozemské vlády, která se stará o životní nezbytnosti luňáků výměnou za dodávky obilí pro hladovějící populaci Země.

Situace se postupně zhoršuje a obyvatelé Měsíce si začínají uvědomovat, že pokud se pozemské tyranii nevzepřou, čeká je nevyhnutelné vyčerpání zdrojů a následná environmentální apokalypsa. Do čela revoluce se postaví nepravděpodobná skupinka antihrdinů, a navzdory tomu, že mají jen mizivou šanci na úspěch, roznítí plamen vzpoury, která by mohla změnit budoucnost celého lunárního světa.

Nové české vydání slavného vědecko-fantastického románu velmistra žánru Roberta A. Heinleina, odměněného nejvyšším žánrovým oceněním, cenou Hugo, vám přinášíme v grafickém zpracování Petra Štěpána, s ilustracemi Daniela Špačka a především v novém překladu Alžběty Lexové.

Ukázka z knihy:

argo-logo

2 010 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Gnom — 25.4.2018 @ 11.02

    Ten překlad vypadá fakt dobře!! Jenom škoda, že Petr Štěpán v rámci převeliké avantgardnosti zrušil odsazení prvního řádku odstavce. Uznávám, že to líp sedí k ilustracím, ale hůř se to čte. Ale – konečně sci-fi s minimalistickou obálkou!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.