Ocenění

Poznejte úžasnou planetu Helikonie! (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 9 září 2015 9.55

Anglický mistr vědeckofantastického žánru Brian Wilson Aldiss si domácí čtenáře získal především dvojicí klasických románů Nonstop a Skleník, které se u nás dočkaly hned několika vydání a už jsou opět téměř vyprodány. Plzeňské nakladatelství Laser-books vedle nich publikovalo ve své knižní řadě Mistrovská díla SF rovněž romány Temné světelné roky a Pokolení starců a nyní se chystá znovu vydat autorovo nejambicióznější a nejobsáhlejší dílo – trilogii Helikonie. Druhé české vydání přináší bonusový obsah v podobě dvojice předmluv převzatých z omnibusového vydání a především pečlivě zredigovaný překlad. Jedno je však jisté, planetu podobnou Helikonii v celém žánru jen tak nenajdete…

bwahj2

Brian W. Aldiss: Helikonie – Jaro

brož., překlad Hana Březáková, obálka Tomasz Maroński, 576 stran, cena 329 Kč

Na Helikonii, planetě v soustavě binárních sluncí, trvá Velký rok tři tisíce let pozemského času: lidská civilizace se vzmáhá zjara, vzkvétá během období léta a téměř zaniká s nástupem zimy, jež přetrvává po mnoho lidských generací.

Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž v minimálním počtu přečkaly nepříznivé klima, a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad planetou s divokými tvory chladu – fagory. A v jedné z jeho osad, Oldorandu, znovu objevují řemesla, obchod, zemědělství, mince i nové rozměry mezilidských vztahů.

Román Helikonie – Jaro je úvodním svazkem skvělé Helikonské trilogie, monumentální ságy, která přesahuje všechno, co dosud napsal jeden z největších mistrů imaginace žánru science fiction.

Ukázka z knihy:

laser-logo

1 158 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Jana Dvořáčková — 11.9.2015 @ 17.34

    V jakém časovém rámci se plánuje celá trilogie?

  2. Komentáře by Jana Dvořáčková — 27.10.2018 @ 14.13

    Vyjde někdy pokračování? Kdypak?

  3. Komentáře by Martin Šust — 27.10.2018 @ 20.02

    Tuším, že v delším horizontu by ji Laser vydat chtěl, ale v dohledné době to zřejmě nebude…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.