Ocenění

Herní čas a nová Euthie (pozvánka)

Autor | Aktuality | Středa 25 září 2019 9.00

V prostorách kladenského kina Sokol se od 27. do 29. září uskuteční již třetí ročník herního festivalu nazvaného příznačně Herní čas. Akce je určena všem hráčům bez rozdílu věku, zkušeností a vyznání, na své si tedy přijdou fanoušci her deskových, válečných, únikových a počítačových. Do programové nabídky se dostaly hned tři události spojené s turnajovým děním ve světě Warhammeru, zvláštní prostor bude věnován karetní hře Keyforge a v neposlední řadě se zde bude v průběhu sobotního odpoledne poprvé veřejně ukazovat nová edice deskové hry Euthia s podtitulem Torment of Resurrection. Termín jejího vydání se pomalu blíží, je stanoven na první čtvrtletí příštího roku, a fanoušci deskových (i jiných) RPG by si příležitost k bližšímu prozkoumání Euthie neměli nechat ujít…

Herní čas

Pokud hledáte deskové RPG, v němž se hrdinové pohybují v otevřené krajině a neplíží se jen temnými dungeony plnými příšer, odpadne vám ze současné nabídky značné množství titulů. Budete-li se navíc poohlížet po hrách, při jejichž hraní váš hrdina udržuje zdravé tempo levelování a herní systém je přitom dynamický a neotřelý, zbyde vám v nabídce pravděpodobně pouze Euthie, jejíž žánrové zasazení se nejvíce blíží legendární herní sérii Heroes of Might and Magic. Před dvěma roky zaznamenala první edice hry s názvem Legendy země Euthie značný úspěch při cowdfundingové kampani na Hithitu, druhá edice již zkusí své štěstí ve světě a podrobí své kvality nástrahám kickstarterové kampaně. Pokud se na webových stránkách Euthie podaří naplnit dostatečný počet předobjednávek, bude vydána také česká verze hry.

Euthia
Euthia: Torment of Resurrection je klasickým RPG v tom smyslu, že si každý hráč vybere svého hrdinu a při postupu hrou vylepšuje jeho vybavení a schopnosti. Herní mapa se krok za krokem odkrývá a s tím se rozšiřují i možnosti, které může hrdina ve hře provádět. Vedle těžby surovin a obchodu dochází samozřejmě také na souboje s monstry, která však nejsou ovládána hrou, nýbrž ostatními hráči. Hrdinové se tak navzájem vylepšují a vysilují zároveň, ovšem při finálním souboji s drakem už bojují všichni společně. Autorská dvojice Tadeáš Spousta a Markéta Bláhová společně s Alešem Matasem coby konzultantem přehodnotili každou mechaniku původní edice hry (Legendy země Euthie), některé prvky odstranili, jiné přidali, až vznikla nová edice v atraktivní grafické podobě, o niž se postarala Iveta Doležalová. A právě s ilustrátorkou nové Euthie vám zanedlouho přineseme rozhovor.

654 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.