Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 15

Autor | Aktuality | Pondělí 28 dubna 2014 9.00

Dnešní přehled herních novinek se zaměří na českou scénu a také na novinky představené v rámci akce PAX East 2014 odehrávající se v Bostonu. V předchozí herní hlídce zmíněná welcome párty pro hru Mage Wars se setkala s velkým úspěchem a herna Tomových her byla plná k prasknutí, zahrát si přišlo asi dvacet zájemců. Ačkoliv se jedná o velkou hru, dostává se jí momentálně náležitá péče a na její recenzi se můžete těšit v nejbližší době. Reportáž z této akce si můžete pustit v posledním díle pořadu Deskofobie, kde dostanete jako bonus příděl novinek a recenzi hry Freedom, v níž se hráči snaží zachraňovat černochy před otroctvím v USA. Video si můžete pustit na serveru YouTube nebo na oficiálních stránkách pořadu. Nyní ale zpět do víru novinek.

Projížďka na motorce

S hrami je to už pomalu jako s internetem – ať si usmyslíte kterékoliv téma, vždy se najde alespoň jedna hra obsahující něco přinejmenším podobného. Pro milovníky dvoukolových silných strojů připravuje společnost Gale Force Nine (hry dle televizních licencí Spartacus a Firefly) herní zpracování dalšího seriálu, dle něhož vzniká hra Sons of Anarchy: Men od Mayhem. Tři až čtyři hráči se stanou vůdci motorkářských gangů, které se budou nemilosrdně rvát o nová teritoria i pašování kontrabandu. Budete se snažit uzavírat aliance, abyste je v dalších kolech zrušili dýkou do zad. Cílem je do konce šestého kola získat co nejvíce peněz.

Česká scéna

Nakladatelství Mytago se může pochlubit hned dvěma novinkami. Tou první je blížící se vydání v pořadí šestého gamebooku série Lone Wolf s podtitulem Království děsu. Opět se jedná o rozšířené vydání doplněné o nová dobrodružství a příběhové odbočky. Druhou novinkou je vydání karetní hry z prostředí RPG hry Příběhy Impéria. Do viktoriánské Anglie doplněné o prvky steampunku a přítomnost pohádkových i jiných legendárních postav se podíváte ve hře Příběhy Impéria: Mocnosti. Karetní hru lze hrát hned dvěma způsoby – Zápas o moc nebo Ilumináti. V první variantě se každý hráč ujme jedné z šestice frakcí: Zednáři, Mágové, Industriálové, Orientální kult, Sídheové nebo Strigoii, a může využívat pouze karty dané frakce, zatímco ve druhé se stává člověkem, který neviděn tahá za nitky a může využívat všech karet ve hře, aby dosáhl svých cílů. Hra je založena na blafování, dedukci a tipování.

Další novinka přichází od v poslední době velmi aktivního Blackfiru, který oznámil české vydání vybraných rozšíření pro odlehčenou karetní hru Munchkin, v níž se v rámci parodie na klasické hrdiny z RPG her vydáváte do podzemí vykopávat dveře, zabíjet nestvůry a shromažďovat poklady. Hlavní zprávou je ovšem plánované české vydání hororové hry Eldritch Horror. V této kooperativní záležitosti pro jednoho až osm hráčů opět navštívíte svět H.P. Lovecrafta, ale oproti sesterské hře Arkham Horror už nebudete omezeni na jediné město, ale budete se svými vyšetřovateli procházet celý svět křížem krážem. Novinkou jsou také tematické balíky dle zvoleného Prastarého a obecně je celá hra tematicky koncentrovanější dle hrozby, které čelíte. Každopádně se mohou milovníci společného boje proti nadpozemskému zlu těšit na znamenitou sezónu.

Kostky bez náhody

Švýcarští tvůrci z Helvetia Games si pro nás připravili zajímavou hru. Obsahuje totiž 64 kostek, ale není v ní ani ždibec náhody. V Unita se totiž dva až čtyři hráči budou snažit přesunout své armády prezentované šestistěnnými kostkami až k magické bráně. Jakmile se k ní armáda dostane, zmizí a hráč získá tolik vítězných bodů, kolik byla hodnota kostek v armádě. Pokud ovšem cestou narazíte na armádu jiného hráče, dojde k bitvě vedoucí ke ztrátám a tedy nižším číslům na kostkách. Mělo by se jednat o značně jednoduchou hru s kratší herní dobou. Pokud vás hra zaujala a vládnete francouzským, anglickým nebo německým jazykem, můžete si přečíst pravidla na oficiálních stránkách.

Na vlnách karibského moře

Asmodee nám letos přinese pirátsky laděnou hru Black Fleet, ve které se tři až čtyři hráči ujmou hned tří různých lodí. K dispozici mají obchodní loď, která jim vydělává dublony převozem zboží z jednoho přístavu do druhého, dále je zde pirátská loď, s níž lze krást ostatním hráčům zboží přepadáváním jejich obchodních plavidel, a nakonec má každý z hráčů k dispozici vojenskou loď, kterou může potápět cizí pirátské lodě. Celá lehčí taktická hra je řízena kartami a herní dobu slibuje kolem jedné hodiny.

Vzhůru do vesmíru

Martin Wallace a jeho Treefrog Games si pro nás připravili další zajímavý projekt pro dva až pět hráčů nesoucí název Onward to Venus. Vše je inspirováno komiksem Doctor Grordbort od Grega Broadmorea, který je lehkou parodií na anglickou imperiální kolonizaci v 19. století. Pouze namísto Afriky a jiných míst na planetě Zemi se zde lidé rozhodli kolonizovat sluneční soustavu, nutno dodat, že mnohdy k nelibosti původních obyvatel jiných planet. Vše probíhá ve třech kolech, přičemž v každém z nich hráči létají k planetám a měsícům pro nové dílky. Ty jim umožňují zisk karet, stavbu továren a dolů, lov mimozemských příšer nebo boj s ostatními hráči. Při využívání některých dílků je však nutná obezřetnost, poněvadž příliš mnoho krizových dílků může spustit jednu z mnoha negativních událostí – mimozemskou invazi, povstání robotů, rozšíření vesmírného pirátství apod. Veškeré osídlování vesmíru by nemělo zabrat o moc více než hodinu a půl.

831 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.