Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 16

Autor | Aktuality | Úterý 20 května 2014 8.40

Vítejte u dalšího dílu novinek ze světa společenských her! Dnes se podíváme na dva české projekty, řekneme si o nové herně, zaházíme si kostkami a projedeme se na vlnách. Nejprve ale ještě rychle letem světem! Antoine Bauza momentálně testuje novou herní variantu své karetní civilizační hry 7 Wonders (u nás jako 7 divů světa) jménem Duel. Konečně bychom se tak mohli dočkat adekvátní verze pro hru ve dvou hráčích. Posthuman Studios dávají zelenou tisku nové karetní dedukční hry Shinobi Clans pro tři až pět hráčů od Jürgena Mayera. Hráči jsou v ní hlavami nindža klanů, které mají za úkol zlikvidovat co nejvýznamnější osobnosti. K tomu si musí vybrat adekvátní postavy i vybavení a tajně je umístit. Hra byla loni v miniaturním nákladu prezentována na americkém veletrhu Gen Con a měla by být k dispozici kolem poloviny letošního roku.

Startujeme!

Nejednou jsem ve svých článcích zmínil zahraniční server pro startovní financování mnoha zajímavých projektů jménem Kickstarter. V českých internetových vlnách existuje obdobný server Startovač, který pomáhá českým projektům a momentálně nabízí dvě hry. Tou první je A frčíme!, ve které se autorka Kristýna Mothejzíková zaměřila na český zeměpis. V jednoduché hře pro 2 až 5 hráčů s herní dobou do třiceti minut budete cestovat napříč Českou republikou, přičemž významným vedlejším efektem je naučení se pozice měst, okresů a krajů. Hra by tak kromě domácí zábavy mohla sloužit jako vzdělávací prvek ve školách. Každopádně se projekt podařilo bezpečně zafinancovat a do konce kampaně zbývají ještě čtyři dny, takže pokud vás hra zaujala, můžete jí přispět na těchto stránkách.

Druhým projektem je české vydání japonské hry Shogi, což je abstraktní strategie označovaná za japonské šachy, má více než tisíciletou tradici a jednoduchá pravidla. O propagaci této hry u nás se už delší dobu snaží dvojice Filip Marek a Pavlína Smržová, které jste měli možnost potkat na větších festivalech, jakým byl třeba Pragoffest. Cílem projektu je v jedné řadě propagace hry, hlavní je ale výroba kvalitních herních sad v České republice a jejich distribuce v herních obchodech. Máte rádi abstraktní strategie, ale šachy vám nic neříkají? Možná vás hra Shogi zaujme. Projekt bude trvat ještě dalších 53 dní a máte tedy dostatek času navštívit jeho stránku nebo si přečíst volně stažitelná pravidla.

Nová herna

Najít místo na hraní může být někdy problém, a pokud už máte tu výhodu, že žijete ve městě s adekvátním místem pro rozložení vašich oblíbených her, můžete stále narazit na významnou nepříjemnost. Všechny stoly jsou obsazené a vy musíte buď čekat na uvolnění jednoho z nich, anebo hledat jiný přátelský podnik, kde nebude vadit rozložený herní plán, kutálející se kostky a šustění karet. V Praze už několik heren je, ale se stále se rozšiřujícím povědomím o společenských hrách se jejich kapacita postupně naplňuje. Teď přibude jedna nová pár metrů od stanice metra Českomoravská (u O2 arény) a nebude ji mít na starosti nikdo jiný než český pořad zaměřený na společenské hry – Deskofobie. Už toto úterý bude herna slavnostně otevřena, více informací můžete najít na oficiálních stránkách. Máte ve svém městě herní obchod, kavárnu, čajovnu nebo jiný podnik, kde se můžete pravidelně scházet u her? Napište nám o něm něco víc a v další herní hlídce na něj velmi rád upozorním, aby začínající hráči měli snadnější práci s hledáním dalších milovníků her ve svém okolí.

Léčení nemocí snadno (?) a rychle

Společnost Z-Man se nedávno vytasila s předělávkou oblíbené kooperativní hry Pandemic, ve které se coby tým vědců, lékařů, logistiků a dalších povolání snažíte zabránit epidemickému šíření zákeřných chorob. Letos nám stejná firma přinese zhuštěný medicínský zážitek ve hře Pandemic: The Cure. Dva až šest hráčů by se mělo zhruba do třiceti minut vypořádat s pomocí kostek se čtveřicí zákeřných nemocí. Ty ohrožují celkem šest významných regionů, z nichž se při vysokém výskytu mohou rozšířit do okolí. Každý hráč si vybere jednu z možných postav a s ní získá kromě speciálních kostek také jedinečné schopnosti. Společnými silami se pak snaží hodit na kostkách ideální akce, které jim v jejich boji pomohou. Přehazovat můžete dle libosti, ale čím častěji tak učiníte, tím větší je šance, že se nemoci budou šířit a zhoršovat. Hra by měla vyjít někdy tento rok a na přiložené ilustraci zatím můžeme vidět pouze intenzivně testovaný prototyp.

Čínským pirátem

Švýcarská společnost Hurrican dala dohromady dvojici autorů Bruno Cathala a Ludovic Maublanc a výsledkem bude hra Madame Ching. Tato čínská pirátka velela na začátku 19. století ohromující flotile čítající více jak tři sta lodí a její loupeživé nájezdy zatápěly všem tehdejším námořním velmocím, ať už šlo o Brity, Portugalce nebo čínskou dynastii Qing. Dva až čtyři hráči se v této hře stanou námořníky, kteří si svými akcemi a schopnostmi chtějí vysloužit nejenom místo v řadách pirátů, ale hodlají získat výsadní právo řídit hlavní loď Madame Ching – Čínskou perlu. Ve hře budete navigovat svou loď mezi ostrovy, plnit různé mise, získávat nové dovednosti, hromadit zlato a šperky, pořádat loupeživé výpravy do Hong Kongu a mnoho dalších pirátských libůstek.

Komiksové kostky

Komiksy od Marvelu dnes známe díky intenzivní snaze zfilmovat nejvýznamnější příběhy oblíbených hrdinů, díky čemuž i naprostý komiksový laik zná postavy jako Iron man, Hulk, Wolverine či Magneto. Společnost WizKids Games si pro nás připravila hromadu kostiček plnou těchto superhrdinů s názvem Marvel Dice Masters. Systém hry je postaven na starších a velmi úspěšných kostkách Quarriors – každý typ kostky má k sobě referenční kartu, která říká, co který z možných symbolů dělá. Zde máte jedinečnou možnost poměřit v boji sílu postav z týmu Avengers a mutantů ze série X-Men v nejnovějším počinu Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men. Máte rádi házení kostkami a chcete vědět, zda je lepší Spiderman nebo Profesor X? Potom budete mít tento rok Vánoce o něco dříve.

1 387 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 20.5.2014 @ 8.48

    Shogi zajimavé

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.