Ocenění

Herní hlídka aneb novinky z báječného světa her 2

Autor | Aktuality | Pondělí 24 června 2013 7.45

Zdá se, že největší vedra jsme si už užili, ale i tak nám za okny příjemně svítí slunko a teploty přímo vybízí k výletům, návštěvě koupaliště nebo výletu na kole. Pokud si přesto najdete čas na některou z her, mohlo by vás zajímat, jaké novinky si pro nás připravují české společnosti Albi a MindOk. Zastrašíme si, pokusíme se získat srdce spanilé princezny, vyzkoušíme si detektivní práci a pomůžeme hasit požár. A komu by to nestačilo, tomu se může zalíbit karetní variace na známou hru domino v elegantním provedení plném draků, nebo detektivní práce hodná Sherlocka Holmese. Ačkoliv dnes dávám české scéně rozhodně větší prostor, neopomenu zmínit ani pár zajímavostí ze zahraničí. Nuže vzhůru do světa her!

Romantika, strašidla, požárníci a draci

Pro kinematografii se léto stalo obdobím, kdy na stříbrném plátně nacházíme ty nejvelkolepější filmy (tzv. blockbustery), které sice povětšinou neaspirují na ocenění za nejlepší scénář, ale rozhodně umí vydělat velké peníze a lahodit divákovu oku. Možná se česká společnost MindOk tímto načasováním inspirovala, protože s příchodem letního tepla překypuje aktivitou a má pro česky mluvící hráče hned několik příjemných překvapení. Prvním z nich je karetní hra Sedm draků, která si zajímavě pohrává s principem hry domino. To všechno v hezkém fantasy provedení plném draků a s možností upravit vše i pro nejmenší děti. Právě na tuto hru se podrobněji podíváme příští týden.

Oblíbená rodinná hra Záchranáři, ve které všichni hráči spolupracují jakožto hasičský tým při záchraně osob z hořících budov, se brzy dočká hned dvou rozšíření. V Záchranáři: Velkoměsto najdou hráči novou herní desku, specializační kartu odborníka na statiku a nová pravidla a scénáře. Záchranáři: 2. podlaží přinesou dvě oboustranné herní desky představující různá podlaží domu, žetony žebříků, oken a explozí. Hráči tak budou mít více práce a čekají je nové výzvy. Máte-li dost odvahy vrhnout se do plamenů, čeká vás pořádná dávka zábavy.

Richard Garfield je herní designér, který ukázal světu například Magic: the Gathering nebo RoboRally. Jeho poslední novinkou je ale jednodušší hra pro menší hráče, která nese v českém vydání roztomilý název Strašidláci. Každý hráč se v ní snaží zbavit svůj dům všech strašidel, upírů, zombií a dalších příšer, zatímco se snaží zabránit ostatním hráčům v tom samém.

Poslední novinkou společnosti MindOk je hra Milostný dopis. Tu představil v roce 2012 japonský designér Seiji Kanai a konceptu se ihned ujala společnost Alderac Entertainment Group, která představila mezinárodní vydání pro západní trh pod názvem Love Letter. Cílem hráčů je získat si srdce princezny milostnými dopisy, které k ní do hradní věže musíte propašovat přes obyvatele hradu. Samotná hra obsahuje pouhých 16 karet, 4 přehledové karty a pravidla. Proč si kupovat hru obsahující pouze pár karet vám v brzké době vysvětlím v samostatné recenzi.

Detektivní dobrodružství

Nastal čas přesunout se také k české společnosti Albi, která si pro nás připravila detektivní Lady Alice. Sherlock Holmes nás v ní nechá vyšetřovat zmizení londýnského badatele Henryho Mortona. K jeho nalezení musíte získat čtveřici stop, přičemž na začátku dostanete jednu. Cílem hráčů není jenom objevit další tři stopy, ale také zabránit ostatním hráčům v jejich získání. K tomu budete využívat blafování, dedukci i falešné stopy, což proti vám použijí i ostatní hráči. Pokud si chcete zahrát na detektivy, na stránkách společnosti si můžete přečíst pravidla hry.

Letem herním světem

Karetní deck-building hra Dominion, kterou jsme si představili minulý týden, se v zahraničí dočkala v pořadí už osmého rozšíření Dominion: Guilds. Obsahuje celkem třináct nových karet a mince, které si lze ponechat do dalších kol. Na informace o případném českém vydání je ale zatím příliš brzy.

Fantasy Flight Games vydají Letters from Whitechapel, ve které si hráči zahrají na kočku a myš se samotným Jackem Rozparovačem. Povede se strážníkům v Londýně chytit vraha dříve, než spáchá další vraždy, nebo bude hráč Jacka natolik lstivý, že se mu podaří vždy uprchnout? Pokud vládnete anglickým jazykem, můžete si přečíst zveřejněná pravidla hry.

Days of Wonder připravují zábavu pro všechny lovce pokladů v podobě hry Relic Runners. Jakožto neohrožení badatelé budete procházet džunglí, prosekávat si cestu liánami, prohledávat ruiny prastarých chrámů, ale také musíte mít dostatečné zásoby a vybavení. Kdo najde nejvíce pokladů, si vyzkoušíte v září letošního roku.

1 895 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.