Ocenění

Za polem je les a ten je plný kostí… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 8 března 2019 15.55

Na nové vydání Holdstockova Lesa kostí se čekalo dlouho, konečně jím však můžete prolistovat nejen v naší virtuální ukázce, ale i na pultech knihkupectví. Obsahově se od prvního českého vydání v mnohém liší a má blíže spíše k anglické verzi stejnojmenné sbírky. Nicméně i oproti ní navíc obsahuje originální předmluvu anglického spisovatele a autorova blízkého přítele Garryho Kilwortha, ukázky z Holdstockovy básnické tvorby, povídku „Infantom“ a v neposlední řadě novelu „Trnatec“, kterou Holdstock napsal ve spolupráci právě s Garrym Kilworthem (a čtenáři XB-1 ji znají z našeho časopisu). Vůbec poprvé tu v českém překladu vychází také povídka „Bariéra“, která byla z prvního českého vydání z neznámých důvodů vynechána. Samozřejmostí je překlad Petra Kotrleho (až na titulní novelu v původním překladu Ludmily Kosatíkové), ilustrace Jana Dřevíkovského a magická obálka Geoffa Taylora…

Holdstock_Les-kosti

Robert Holdstock: Les kostí

vázaná, překlad Petr Kotrle a Linda Bartošková,

obálka Geoff Taylor, 256 stran, 289 Kč

Za jedním domem na anglickém venkově je les, který je plný kostí – ale i mytág, tajemných bytostí stvořených z lidské fantazie, jimž ty kosti kdysi patřily, než si je les, který je zrodil, zase vzal zpět. Chlapci Christian a Steven, kteří v tom domě žijí, jsou svědky toho, jak jejich otec, jenž se snaží les vědecky zkoumat, jeho zhoubnému kouzlu nenávratně propadá a stává se postupně někým, kdo je ochoten přinést své posedlosti na oltář cokoli, včetně své rodiny.

Vedle titulní novely, která předchází ději jedinečné románové série o Ryhopském lese, obsahuje sbírka Les kostí mnohé další příběhy prostoupené jedinečnou atmosférou a poetikou, kterou dokázal Robert Holdstock vdechnout svým příběhům. Nové české vydání je navíc doplněno o autorovu česky dosud nevydanou povídku, ukázky z jeho básnické tvorby a novelu, kterou Holdstock napsal ve spolupráci se svým přítelem, spisovatelem Garrym Kilworthem.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 166 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.