Ocenění

Druhá světová válka jak ji neznáme… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 24 Září 2015 13.05

Při pohledu na citát George R. R. Martina na obálce Hořké setby vás jistě napadne, že jde o klasické reklamní řeči, nutno ovšem dodat, že Ian Tregillis vstoupil do fantastického žánru na stránkách antologie z řady nám dobře známých Divokých karet sestavených právě Martinem a lze si jen těžko myslet, že by si ho slovutný autor v roli editora zvolil ke spolupráci, pokud by snad o jeho talentu pochyboval. U nás je Tregillis znám také z krátké povídky zveřejněné na stránkách únorového xbéčka, která jeho trilogii dějově předchází a jde o pouhou drobnou ochutnávku, ostatně druhou z povídek cyklu chystáme na úvod příštího ročníku. Nakladatelství Argo nám tímto blíže představuje dalšího výrazného autora současnosti…

Hořká_setba_FRONT

Ian Tregillis: Hořká setba

brožovaná, překlad Pavel Bakič, obálka Tom Sanderson, 304 stran, 298 Kč

Píše se rok 1939. Na straně nacistů se k boji chystají nadlidé, na straně Britů démoni. Co čeká obyčejného člověka, který se mezi ně připlete?

Britského tajného agenta Rayboulda Marshe pronásleduje vzpomínka na Němku, kterou těsně před koncem španělské občanské války letmo zahlédl v barcelonském přístavu. Mrkala na něho jako stará známá. A do otvorů v lebce jí vedly dráty.

Krátce po vypuknutí druhé světové války nasadí Třetí říše na zvláštní mise vojáky s nadpřirozenými schopnostmi. Je právě na Marshovi, aby svoji vlast uchránil před ženou, která se umí učinit neviditelnou, před mužem procházejícím zdmi a před onou neznámou z Barcelony, které její schopnost nahlížet do budoucnosti umožňuje přetvářet přítomnost. Aby odvrátil bezprostředně hrozící invazi, vystopuje Marsh britské čaroděje, hrstku podivínů tajících svoji existenci před světem. Každé kouzlo si ovšem žádá oběť, a Británie možná za svou obranu zaplatí stejně strašlivou daň jako za opravdovou bitvu…

Nadpřirozený příběh z alternativního dvacátého století, přes veškerou podobnost tak nepodobného tomu našemu, je prvním dílem triptychu, ve kterém si Otčina Roberta Harrise podává ruku s Alanem Moorem.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 059 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Kim — 24.9.2015 @ 20.55

    mňam

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.