Ocenění

Větší a nabitější, takový byl HorrorCon2018

Autor | Aktuality | Čtvrtek 13 prosince 2018 20.10

Třetí ročník opět nabídl zajímavý program pro všechny milovníky hororu a všeho s ním spojeným. Přednášky, křty knih, maskérna, hororové filmy, gotická hudba, besedy a pokec s lidmi, kteří mají rádi hororovou kulturu. Oproti minulým letům se HorrorCon přestěhoval do nového místa. Dark Velvet café je sice pěkný a útulný, ale neposkytuje dostatečně velké prostory, a tak se letošní akce odehrála v klubu Cross. Ten shledávám pro pořádání akcí s tématikou hororu nebo sci-fi ideálním. Především svou výzdobou a architekturou je vlastně sám o sobě fantastickou kulisou.

HCLETÁK2018

Prostory Crossu umožňovaly HorrorCon rozdělit do tří sekcí. Tou první byla maskérna, která se nacházela v přízemí, kde své umění předváděl Pavel Jelínek. Jeho hlavním „dílem“ pak byla modelka Eva Bernášková, ze které udělal přímo ukázkovou démonku. Nutno ovšem podotknout, že spíš než strach vzbuzovala obdiv svými přednostmi. Pěkných masek tu ovšem bylo mnohem víc, o což se zasloužila i druhá maskérka Míča. Na maskérnu navazoval bar a prostorný sál, kde probíhaly přednášky. Mohli jste si tu ovšem koupit také knihy z produkce nakladatelství Carcosa a Netopejr či si vzít něco z Creepyboxu, anebo do něj naopak něčím přispět.

Mohli jste zde navštívit vyhlášení výsledků literární soutěže O krvavý brk, přednášku Františky Vrbenské a Anny Šochové na téma Zatracenci, proklatci, příšery, besedu Petra Bočka Démoni Hřebečska či film Nenasytná Tiffany. Petr Boček zde křtil svou novou knihu Nekrosarium a Jíři Walker Procházka vyprávěl o nové audioknize Exorcista. Následoval křest a beseda o nové knize Miroslava Pecha Mainstream. Řeč ovšem nebyla pouze o knize, ale celkově o problematice vydávání hororové literatury u nás. O patro výš probíhal další program v tzv. Kině, kde jste mohli navštívit například besedu se spisovatelem Svatoplukem Dosedělem či zajímavou přednášku nazvanou Pod rubášem – tajemství mumií spisovatelky Haniny Veselé.

HC2018-Pocha

Poté přišel na řadu křest hororové antologie Může se to stát i vám, která vyšla právě pod záštitou HorrorConu. Jejím kmotrem byl slovenský spisovatel Mark E. Pocha, přičemž na sebe jako rozený showman a vtipálek strhl veškerou pozornost. Prostor následně připadl Brianu Stokerovi a jeho upírské přednášce Dracula – mýtus nebo realita. V přízemí mezitím vystoupila slovenská kapela Ľahká múza, jejíž show měla silnou, místy až hypnotickou atmosféru. Elektronické prvky se v jejich vystoupení mísily s gothic rockem a projev zpěvačky Gudrun byl takřka éterický. Podivné kostýmy, netradiční zpěv a skvělá nálada publika, to vše dotvářelo mozaiku opravdu povedeného koncertu.

V pozdějších hodinách proběhlo promítání filmu Psychopompos a poté i hororového porno filmu Lesní duch, po němž následovala beseda s jeho hvězdou, půvabnou Teressou Bizzare Noire. Závěr pak patřil filmovým hororům Kyselý dech a Paragnomen. Horrorcon se opět ukázal jako skvělá akce, jejíž obliba zřejmě stoupá. Přeplněný Dark Velvet sice vystřídal prostornější klub Cross, nicméně i ten měl co dělat, aby pojmul všechny fanoušky hororové subkultury. Slovo subkultura je opravdu na místě, celá akce její atributy totiž naplňovala dokonale…

HC2018-JWP

Text: Tomáš Marton

Foto: Markéta Hlavatá

1 973 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.