Ocenění

Ediční plán Hostu – jaro/léto 2018

Autor | Aktuality | Středa 3 Leden 2018 21.45

Nakladatelství Host se ve fantastickém žánru v posledních letech uvelebilo s neobyčejnou chutí, stačí připomenout série Božská města od Roberta Jacksona Bennetta, Vzpomínka na Zemi od Liou Cch‘-Sina či Stín krkavce od Anthonyho Ryana. Vedle nich se tu a tam blýskne rovněž zajímavým samostatným titulem, z nichž můžeme vzpomenout oceňovanou Charlie Jane Andersovou s románem Všichni ptáci na nebi. V nadcházejícím prvním pololetí roku 2018 se můžeme těšit nejen na nové série, pokračování některých už rozjetých, ale i na atraktivní samostatné kousky. A protože si ediční plán nakladatelství Host jistě zaslouží pozornost, přinášíme vám přehled všech připravovaných titulů, stačí si jen vybrat…

Host-2018-01

DENNIS E. TAYLOR: MY JSME LEGIE

vázaná, překlad Filip Drlík, 350 stran, 329 Kč, vychází v únoru

První díl trilogie Bobiverzum.

Bob Johansson právě prodal svou softwarovou firmu a těší se, jak si bude užívat života. Je spousta míst, kam může jet, množství knih, které si může přečíst, a filmů, na které se může podívat. Takže je trochu nespravedlivé, když při přecházení silnice zemře.

O sto let později se Bob probudí a zjistí, že jeho ostatky byly prohlášeny za bezprávné a on je nyní majetkem státu. Boba nahráli do počítače a jeho úkolem je ovládat umělou inteligenci v mezihvězdné sondě, která hledá obyvatelné planety. V sázce je hodně: nic menšího než nárok na celé světy. Pokud tento úkol odmítne, vypnou ho a nahradí někým jiným. Pokud přijme, stane se terčem. Nejméně tři další země se totiž snaží uspět se svými vlastními sondami. A hrají špinavou hru.

Bob zamíří nejvyšší možnou rychlostí pryč od Země, protože vesmír je pro něj nejbezpečnější místo. Nebo si to alespoň myslí. Jenže vesmír je plný zlomyslných bytostí a vetřelci je dokážou rozzuřit, velmi rozzuřit.

PETER McLEAN: DOMINION

brožovaná, překlad Michaela Šprtová Macková, 290 stran, 299 Kč, vychází v únoru

Minulost nelze pohřbít natrvalo a za dávné hříchy je třeba platit. Blíží se zúčtování. Poslední soud v podobě Dominionu.

V tunelech hluboko pod Londýnem hynou zemští elementálové. Loví je bytost známá jako Hnilobák. A elementálové se nemají na koho s důvěrou obrátit.

Na scéně se ale objeví diabolista a zpola napravený nájemný vrah Don Drake a téměř padlý anděl Trixie. Když se Drake dozví, že Hnilobák je vlastně arcidémon Bianakith, je mu ihned jasné, že nepůjde o snadnou prácičku. Bianakith je totiž duch nemoci a rozkladu a jeho aura poškozuje všechno, co se k němu jen přiblíží. Dokonce i starodávným londýnským základům hrozí zhroucení. Don, Trixie a Spálený muž tedy musejí vymyslet, jak zabránit Bianakithovi, aby vyhladil elementály a zničil město.

Jenže Spálený muž má trochu jiné plány — a ty mohou mít strašlivé následky pro všechny.

ALIETTE DE BODARDOVÁ: ŘÁD VĚČNÝCH TRNŮ

brožovaná, překlad Vojtěch Ettler, 416 stran, 349 Kč, vychází v únoru

Volné pokračování fantasy thrilleru Řád zlomených křídel.

Paříž zničená magickými boji se postupně začíná zotavovat, ale velké Řády ovládané Padlými anděly nadále soupeří o kontrolu nad městem. Na vrcholu moci nyní stojí Řád Trnikeře a spřádá plány, jak se stát ještě mocnějším.

Trnikeřské intriky svedou dohromady milenku prastarého Padlého anděla, dračího prince v přestrojení, ztrhanou alchymistku sužovanou sebezničující závislostí a zatrpklého mladíka z Dálného východu, který má za úkol přivést zpět mezi živé svou zemřelou přítelkyni.

Řády hledají společnou cestu k míru, jenže ten se zdá zkázonosnější než válka. Čtveřice hrdinů v sobě musí nalézt sílu, aby nepadla za oběť magii lačnící všechny a všechno zotročit.

Host-2018-02

GUILLERMO DEL TORO, DANIEL KRAUS: TVÁŘ VODY

vázaná, překlad Filip Drlík, 380 stran, 349 Kč, vychází v březnu

Příběh jako z jiného světa zasazený do Ameriky šedesátých let a odehrávající se na pozadí studené války.

Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky na podpatcích si obuje. Ale poté, co s kolegyní Zeldou odhalí utajovaný vládní experiment, se její dosavadní život navždy změní.

Tvář vody je neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, který zpracovali dva umělci ve dvou různých médiích.

EMILY LOCKHARTOVÁ: NESVÁ

vázaná, přeložila Barbora Doležalová, 280 stran, 299 Kč, vychází v březnu

Kolikrát může člověk předělat sám sebe?

Imogen je dědička na útěku, sirotek, kuchařka a podvodnice. Jule je bojovnice, společenský chameleon a sportovkyně. Intenzivní přátelství. Záhadné zmizení. Vražda, nebo dvě. Zlomené srdce, nebo hned tři. Tupé předměty, přestrojení, krev a čokoláda. Americký sen, superhrdinové, tajní agenti a odpadlíci. Dívka, která odmítá dát lidem to, co od ní chtějí. Dívka, která odmítá být člověkem, jímž byla kdysi.

MATS STRANDBERG: TRAJEKT

vázaná, překlad Helena Matocha, 480 stran, 369 Kč, vychází v květnu

Vítejte na palubě Baltic Charisma. Dvanáct set natěšených pasažérů se vydává na plavbu mezi Švédskem a Finskem. Jenže na palubě lodi číhá zlo. Trajekt se uprostřed noci ocitne v naprosté izolaci od okolního světa. Není kam utéct. Není jak se spojit s pevninou. A nikdo neví, komu může důvěřovat.

Mats Strandberg míchá prvky sociálního realismu a nadpřirozena. V Trajektu nás podrobně seznámí s personálem i cestujícími. Se starou paní toužící po dobrodružství. Se zapomenutým zpěvákem šlágrů, který pořádá karaoke. S bývalým zaměstnancem lodi, který se vrátil, aby zde podivným způsobem požádal svou vyvolenou o ruku. S ostrahou dohlížející na každodenní chaos na palubě nebo s dvanáctiletými bratranci, kteří bývali nejlepší kamarádi, než mezi ně vrazilo klín rodinné tajemství.

Vztahy jsou podrobeny zkoušce. Z obyčejných lidí se stávají hrdinové z donucení. Události této noci mohou probudit i to nejhorší, co v nich dřímá.

Host-2018-03

HENRIK FEXEUS: ZTRACENÍ

brožovaná, překlad Romana Švachová, 360 stran, 329 Kč, vychází v květnu

Napínavá urban fantasy odehrávající se hluboko pod ulicemi dnešního Stockholmu.

Když Ky omylem prorazí kladivem zeď ve svém pokoji, objeví za stěnou něco, co nikdy objevit neměla. Něco, co její život změní jednou provždy. Adam, který žije v jiné části města, mezitím pozoruje, jak se mu okolní svět začíná sám od sebe přetvářet před očima, a neví, co si o tom má myslet. Zbláznil se snad? Anebo si z něj prostě někdo střílí?

Adama na každém kroku sleduje jakési stříbrné auto. A taky nějací podivíni s kapucemi staženými hluboko do obličeje. Mladík se na útěku před svými pronásledovateli dostane do podzemních tunelů, v nichž se sice nedá dýchat, ale zato se v nich dá rychle ztratit.

Cesty Adama a Ky se propletou v klaustrofobickém dobrodružství, které je oba přinutí pochybovat o tom, co je pravda a co skutečnost. Co když je svět kolem nás, ten, který tak dobře známe, opravdu jen iluze?

JAMES ISLINGTON: STÍN VĚCÍ ZTRACENÝCH

vázaná, překlad Milan Pohl, 600 stran, 399 Kč, vychází v červnu

Osud volá, cesta začíná…

Uplynulo dvacet let od doby, kdy byli svrženi a pobiti božští Auguři. Nadaní, kteří jim kdysi sloužili, byli ušetřeni pouze proto, že přijali Čtyři zásady povstalců, a významně tak omezili svou moc.

Davian musí coby jeden z Nadaných snášet následky války, prohrané dávno předtím, než se narodil. On a jemu podobní žijí v opovržení. Ale když Davian zjistí, že vládne zakázanou mocí Augurů, uvede do chodu řetěz událostí, které všechno změní.

V lese na západě se probouzí mladík zbrocený krví. Na nic si nevzpomíná, jeho osud je však svázán s Davianovým…

A daleko na severu se začíná hýbat dávný nepřítel, kterého všichni pokládali za poraženého.

host-logo

1 446 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Comment by skepsi — 3.1.2018 @ 22.37

  Díky za info :)

  Líbí/nelíbí: Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Comment by PMarek — 4.1.2018 @ 9.19

  Skvělé informace. Zřejmě tedy až ve druhé polovině roku se ještě snad dočkáme druhé části série Poutník od Becky Chembersové (Dvě místa na Slunci) a dokončení skvělé trilogie Vzpomínka na Zemi od Liu Cch´-Sin (Nesmrtelnost).

  Kéž bychom se v takto přehledné a komplexní formě dočkali i dalších edičních plánů vydavatelů v oblasti fantastiky.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Comment by Bishamonten — 4.1.2018 @ 9.33

  Očakával som hlavne informácie ohľadom záverečného dielu zo série Vzpomínka na Zemi. Nie sú zatiaľ ani na domovskej stránke vydavateľstva.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Comment by Martin Sust — 4.1.2018 @ 9.38

  Jde o ediční plán na první pololetí, pokračování některých sérií se objeví až v tom druhém…

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Comment by Toolshed — 4.1.2018 @ 18.19

  Zverejňovanie edičných plánov je moja obľúbená časť roka :)

  Líbí/nelíbí: Thumb up 1 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.