Ocenění

Když se noční můry stanou skutečností (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 19 Listopad 2015 11.45

Také jste po dočtení románu Silo Hugha Howeyho zůstali sedět s hlavou plnou otázek? Odpovědi se blíží… V polovině 21. století je mladý americký politik, který původně vystudoval architekturu, povolán k přísně tajnému projektu – má navrhnout systém podzemních sil pro uschování jaderného odpadu. Získává podezření, že tady něco nehraje. Donald je staromódní člověk, a tak přestože se bojí uzavřených prostorů, což mu práci na podzemních silech ztěžuje, odmítá moderní léčbu pomocí nanotechnologií. Vlastní žena se mu vysmívá, že je paranoidní. Jenže Donald si stojí za svým – něco se blíží. Jak moc by si přál, aby se ukázalo, že měl jen zbytečné obavy. Jenže všechny jeho noční můry se stanou skutečností. Konečně pochopí skutečnou funkci jím navržených sil. A teď s tím musí žít…

turnus-cz

Hugh Howey: Turnus

vázaná, překlad Jiří Engliš, 480 stran, 379 Kč

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď.

Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přece pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál.

O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo…

Ukázka z románu:

Související odkazy:

Howeyho postapokalyptické Silo se otevírá… (ukázka)

Sto padesát pater Sila (recenze)

knižni-klub-logo

871 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Comment by cojone — 19.11.2015 @ 19.24

    Uz se tesim :) 1. dil byla pro me 5 hvezdickova parada.

  2. Comment by PMarek — 23.11.2015 @ 11.23

    Moc se mi líbila v XB-1 uvedená povídka Cupanina, nechal jsem se tedy zlákat na Silo, které bylo skvělé, teď se tedy těším na prequel Silo 2. A budu doufat, že vyjde i Silo 3, které by mělo být pokračováním prvního Sila. Je to tak ? Nevíte někdo ?

  3. Comment by Martin Sust — 23.11.2015 @ 12.07

    Ano, román Dust je završením série a navazuje nejen na původní Silo, ale i na aktuálně chystaný Turnus.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.