Ocenění

Naučte se tančit se Smrtí… (ukazka)

Autor | Aktuality | Pondělí 29 Únor 2016 12.00

Zločinecká městská fantasy se má v angloamerické fantastice čile k světu. Vzpomeňme takřka dokonalé Lži Lockeho Lamory od Scotta Lynche či trilogii Dolní město od Daniela Polanského, sérii Michaela J. Sullivana a neméně čtivý román Mezi zloději od Douglase Hulicka. Pokud jste si podobná dobrodružství oblíbili a chtěli byste zkusit něco rovněž z tvorby domácích autorů, pak pro vás mám alespoň dle anotace zajímavý tip z pera začínající spisovatelky Hany Clerien Hozové. Kniha vychází pod hlavičkou nakladatelství Klub Julese Vernea jako už pětaosmdesátý svazek malé knižní řady Poutník. Nakladatele tak můžeme nikoli poprvé, ale jistě ani naposledy pochválit za neutuchající podporu českých autorů a knize přejeme mnoho úspěchů. Okusit ji můžete v naší obsáhlé ukázce…

Hozova_Smrt-obalka

Hana Clerien Hozová: Smrt je má tanečnice

brožovaná, obálka Jan Patrik Krásný, 448 stran, 290 Kč

Malako je jedním z desítek malých zlodějíčků ve městě, kde se schyluje k válce gangů. Obě strany poroučí čórkařům, prostitutkám a ranařům, ale snaží se získat i magickou výhodu. A Malako je jednou z nich. Po rodičích totiž zdědil dar, který může vychýlit jazýček vah, alespoň dokud se bude hrát podle pravidel. Avšak v boji o moc nad světem zločinu se brzy i poslední pravidla stávají minulostí.

Masakr přátel donutí Malaka stát se někým jiným. Někým, kdo půjde neochvějně za krvavou pomstou a nebojí se Smrti. A je snad pro takovou cestu někdo vhodnější než chlapec, který se se Smrtí, tou obávanou dámou v bílém, setkal už jako dítě a jemuž se stala věrnou společnicí?

Strhující fantasy román o muži, který byl připraven o vše a měl dvě možnosti – vzdát se nebo se naučit tančit se Smrtí…

Ukázka z románu:

kjv-logo

798 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.