Ocenění

Do vesmíru spolu s hvězdnými vandráky! (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 2 září 2015 11.15

Vlado Ríša, spisovatel a šéfredaktor časopisu XB-1, patří k nejplodnějším autorům domácí fantastické scény. Z posledních let můžeme z jeho obsáhlého literárního díla jmenovat dobrodružství agenta JFK vydané pod názvem Válka pašeráků (2010), druhý svazek edice Kronika karmínových kamenů nazvaný Valdštejnská éra (2011) či pohádku Stříbrný paprsek (2014). Opomenout však nesmíme ani jeho editorskou práci v minulých letech reprezentovanou zejména antologiemi Mrtvý v parovodu (2012) a Zpěv kovových velryb (2014). Nyní se však vrací ke klasické vesmírné dobrodružné science fiction ve svém novém románu Hvězdní vandráci, z něhož vám přinášíme obsáhlou ukázku…

Risa-Vandraci-obalka

Vlado Ríša: Hvězdní vandráci

brožovaná, obálka Marianna Alferova, 296 stran, 250 Kč

Mladý, nepříliš úspěšný bojovník ve válečných robotech Jarmil Mařák nedobrovolně odlétá coby nový člen posádky kosmické lodě kamsi do vesmíru.

Její majitel patří k takzvaným „vandrákům“, nebo „šmejdům“ či… prostě k lidem, kteří šmejdí vesmírem a hledají příležitostné výdělky, artefakty a zajímavé či ztracené věci – neboli šlohnou, na co přijdou, jak tvrdí jejich kritici. Ale ti také připouštějí, že „vandráci“ nepatří mezi krvavé, vražedné piráty. Většinou se pohybují na hraně zákona a leckdy i za ní.

Že vesmír je báječné místo pro život si může myslet jen ten nejnaivnější mameluk. Na každém kroku tu číhají záludnosti, které vás mohou připravit o život natotata. A pokud to neudělá samotný černočerný vesmír, tak se o to budou snažit lidé – konkurenti, nepřátelé, závistivci… vždyť každý chce přežít, zbohatnout, zvítězit… A jako vždy je to na úkor někoho jiného. Jarmil prochází tvrdou školou života… v níž nemusí obstát.

„Nefalšovaná kosmická střílečka ze Zlaté éry SF, hravá, pestrá, dobrodružná!“

– Františka Vrbenská

Ukázka z knihy:

Knihu si můžete objednat

za zvýhodněnou cenu 210 Kč na webu XB-1 Fans.

xb-1_logo-google

1 043 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

komentáře 4 »

 1. Comment od idle — 2.9.2015 @ 11.29

  Ta obálka teda vypadá hodně béčkově…

 2. Comment od Martin Sust — 2.9.2015 @ 11.36

  Myslím, že to je účel, celá kniha má být takovým tím pravým brakovým vesmírným dobrodružstvím…

 3. Comment od hruucoon — 2.9.2015 @ 13.01

  Pro mě za mě třeba péčkově, hlavně že písmenka jsou tam poskládaný libově…a to jsou.
  Inu tak.

 4. Comment od hseiner — 2.9.2015 @ 17.29

  Tak buď se poslední dobou radikálně změnila pravidla pro psaní čárek v souvětích, nebo by se vydavatelství Golem-Ríša mělo poohlédnout po jiném korektorovi :). Jednou dvakrát by to člověk přehlédl, třikrát taky…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.