Ocenění

J. K. Rowlingová přichází zaujmout Prázdné místo (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 4 dubna 2013 8.15

Joanne K. Rowlingová si získala srdce celé generace malých čtenářů svou ságou o malém kouzelníkovi a jeho velké bitvě proti zdánlivě nepřemožitelnému zlu. Nyní se vrací, aby zaplnila Prázdné místo, které po odchodu Harryho Pottera zůstalo. Její první román pro dospělé se tváří jako studie vztahů na anglickém maloměstě, kde vedle upravených domů a záhonků najdete rovněž temnou tvář, skrytou před očima běžného návštěvníka. Spouštěčem událostí je nečekané úmrtí člena městské rady a následný boj o jím uvolněnou pozici. Přinese Rowlingové tento velký román o malém městě další vlnu celosvětového úspěchu? Posuďte sami dle krátké ukázky ze samotného začátku románu…

J. K. Rowlingová: Prázdné místo

vázaná, překlad Hana Zahradníková, obálka Joel Holland, 544 stran, 499 Kč, vydal Albatros – Plus

Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás.

Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky.

Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje.

Ukázka z románu

 

861 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 4.4.2013 @ 18.33

    To bude asi horor, že? 😉

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.