Ocenění

Jaké to bude Po zániku Země? (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 22 ledna 2013 7.30

Pamatujete si ještě na M. Nighta Shyamalana? To je takový ten sympatický Ind, co natočil geniální a kultovní Šestý smysl (1999), Vyvoleného (2000) nebo Znamení (2002) a za posledních deset let si postupně stihl znepřátelit všechny své fanoušky. Už Vesnice (2004) byla přijata kontroverzně, ale pořádnou podpásovkou bylo teprve Stalo se (2008) s Markem Wahlbergem. Po pěkném traileru totiž následovala studená sprcha v podobě slátaniny, která namísto napětí dokázala z emočního repertoáru diváka vydolovat nanejvýš hysterický smích. No a co se filmu Poslední vládce větru (2010) týče, už jen existence téhle patlaniny je čiré kacířství. Každopádně, nezničitelný Shyamalan se nevzdává a po menší odmlce má na letošek naplánovaný další film. Tím končí dobré zprávy.

Po zániku Země má premiéru 6. června a upoutávka slibuje velkolepé sci-fi o dvou hrdinech a desítkách digitálních zvířat. Ale popořadě. On koncept téhle záležitosti nezní špatně – otec a syn ztroskotají na modré planetě tisíc let poté, co lidstvo emigrovalo a fauna a flóra se zatím vyvinuly člověku nepříznivým směrem. Problém je, že zřejmě většina filmu bude postavena na sledování mladšího z dvojice, kterak se prosekává (fakt, pusťte si trailer) přes nástrahy divočiny, vrhá ze skal (ještě, že má overal s křídly), medituje v jeskyních, apod. Zkrátka jeho malé dobrodružství nepůsobí kdovíjak přesvědčivě. A pak je tu zmiňovaný M.N.S., který už prostě není správnou volbou pro režii blockbusteru.

Pěkná hudba, pár přehnaně efektních scén a povinný patos. Chrmpf.

V hlavních rolích uvidíme skutečného otce a syna, Willa (jenž konečně zase plánuje točit ve velkém) a Jadena Smithovy. Vedle nich se představí třeba Isabelle Fuhrman (holčička s límečkem z Orphana) nebo dcera Lennyho Kravitze Zoë.

876 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 22.1.2013 @ 15.59

    Já bych Shyamalanovi přál, aby mu to opět vyšlo.
    A koneckonců, sobě taky… 🙂

  2. Komentáře by Kim — 23.1.2013 @ 20.05

    ukázka neni moc přesvědčivá

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.