Ocenění

Nůž snů řeže hluboko a nemilosrdně… (ukázka)

Autor | Aktuality | Sobota 26 září 2015 9.50

Figurky na šachovnici Kola času byly rozestaveny, klid před bouří byl již nesnesitelný – a přesto tu spoušť nikdo nečekal. Drak Znovuzrozený a jeho přátelé však už nemají kam couvnout. Je třeba přestat se skrývat a rozseknout všechny uzly, jinak vše, co bylo, a vše, co bude, padne do Stínu… Když se u nás v roce 2007 přestalo monumentální Kolo času otáčet, zůstalo jeho fanouškům v rukách pouze torzo jedenáctého svazku bez větší naděje na dokončení série. A ve stejný rok takřka symbolicky zemřel i sám autor. Od roku 2012 však nakladatelství Fantom Print začalo známou sérii vydávat znovu a to po jednom svazku na každý díl a ve vázané podobě. Už dnes se tak můžeme těšit nejen z kompletního jedenáctého svazku…

Nuz_snu_PREBAL.ai

Robert Jordan: Nůž snů

vázaná, překlad Dana Krejčová, obálka Michael Komarck, 512 stran, 499 Kč

Jak řídne samotné předivo vzoru, vše naznačuje, že Tarmon Gai‘don, poslední bitva, se blíží – a Rand al‘Thor se musí připravit na střetnutí s Temným. Nejdřív však musí vyjednat příměří se seančanskými armádami. Seančané ale nejsou jedinou překážkou na jeho cestě. Perrin ze zoufalství uzavřel se Seančany vlastní příměří – dohodl by se i s Temným, aby zachránil svou manželku Faile před Šaidy.

Mezitím Mat bezhlavě prchá z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců. Ovšem Tuon ve skutečnosti hrozí od jejích seančanských krajanů smrtelné nebezpečí. Mat bude muset hodně riskovat, aby uspěl a získal ji za ženu. Zavedené pořádky se otřásají a všude panuje neklid.

V Caemlynu bojuje Elain o Lví trůn, přičemž se snaží zabránit občanské válce, a Egwain zjišťuje, že bezpečno už není ani v Bílé věži. Větry času přerostly ve vichřice, jež Randa a jeho společníky strhávají svou silou. Společně musí přestát zkoušky osudu a štěstěny – jinak Temný zvítězí a svět bude ztracen.

Ukázka z knihy:

fantom-logo-small

730 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.