Ocenění

Jsem brána: První česká filmová adaptace Stephena Kinga

Autor | Aktuality | Pátek 29 dubna 2011 8.00

O plánu na zfilmování povídky „Jsem brána“ z tvůrčí dílny mistra hororu Stephena Kinga se už v našem malebném kraji nějakou dobu ví. Mladý režisér Robin Kašpařík, stojící za studentskými snímky Bez dechu (2007) a Seance (2009), odkoupil od známého spisovatele práva na adaptaci za symbolickou částku jednoho dolaru, přičemž do hlavní role uhnal předního českého herce Karla Rodena.

Kašpaříkova Seance získala několik cen na mezinárodních filmových festivalech (což je trochu paradox, protože u nás je pokládána spíš za průměr až podprůměr), kde se Kašpařík tváří v tvář setkal s dalším spisovatelem a navíc Kingovým přítelem, Jackem Ketchumem. Ten mistrovi Seanci doporučil, přičemž Stephen byl z filmu nadšený a spolupráce byla rázem na světě. Na jednu podmínku však Robin přistoupit musel – film bude neziskový, čili nepůjde do klasické distribuce, ale bude se promítat právě jen na přehlídkách a festivalech. Jsem brána navíc nepřesáhne délku pětadvaceti minut.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=xAPrfjOYqQY&feature=related

Víc se o Seanci, Kašpaříkově předchozím snímku, dozvíte na stránkách věnovaných tomuto snímku.

K úspěšnému dokončení nového filmu zbývá maličkost, ovšem hodně důležitá – peníze. I když s produkcí pomáhá Rodenův herecký kolega Pavel Nový a už samotná jména autora předlohy a představitele hlavního hrdiny na plakátech jistě přitahují zvědavé pohledy, nedaří se sehnat dostatek investorů, což je docela škoda, příběh astronauta, který si s sebou přivezl z vesmíru neznámého parazita, bychom totiž na plátnech určitě rádi viděli nejen my, příznivci fantastického žánru. A tak filmařům držíme palce a těšíme se na rok 2012, kdy by snad snímek měl být poprvé uveden.

Případní zájemci o partnerství a s tím spojenou finanční pomoc se mohou přihlásit na oficiálních stránkách projektu Jsem brána.

1 152 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment od virtas — 30.4.2011 @ 9.50

    Doufám, že se tvůrcům dílo podaří. Seance se mi i přes trochu nevýrazný výkon Kláry Janodvé moc líbila. Karel Roden by měl být schopný při svých zkušenostech tuto největší slabinu předchozího snímku napravit. Budeme se těšit…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.