Ocenění

Karel Zeman a jeho kouzelný svět (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 25 Listopad 2015 14.05

Karel Zeman vytvořil jako jeden z nejtalentovanějších a nejznámějších českých filmových tvůrců skutečně kouzelný svět, nadčasový a všeobecně přístupný. Není divu, že jeho dílo poutá pozornost po celém světě a patrně tomu tak zůstane i do budoucna. Unikátním průvodcem po jeho stále živé a poutavé tvorbě je kniha napsaná těmi nejpovolanějšími – dcerou a vnučkou. Poznáme nejen režisérovy průkopnické postupy na poli animované tvorby, ale dokonce budeme moci nahlédnout i do technických podkladů stojících na počátku každého z jeho jedinečných snímků. A protože nezanedbatelná část z nich patří do fantastického žánru, kniha jistě stojí za pozornost každého fanouška. Prolistovat ji můžete v námi zveřejněné ukázce…

karel-zeman-obalka

Linda Zeman Spaleny a Ludmila Zemanová:

Karel Zeman a jeho kouzelný svět

vázaná, 262 stran, 690 Kč, vydalo nakladatelství CPress

Kouzelník filmového plátna Karel Zeman ožívá společně se svými hrdiny na stránkách knihy napsané na jeho počest.

Kdo by neznal filmy jako Cesta do pravěku, Vynález zkázy anebo Baron Prášil. Filmy a umění Karla Zemana jsou známy po celém světě a tvoří nedílnou součást nejen české, ale i světové historie kinematografie. S knihou Karel Zeman a jeho kouzelný svět, která pochází z pera jeho dcery a vnučky, můžete jedinečným způsobem nahlédnout přímo do zákulisí tvorby tohoto umělce – poznat triky, které ve svých filmech užíval, způsoby animace i jejich kombinování, nahlédnout do jeho technických scénářů a skic, jež stály na počátku každého filmu.

Kniha vypráví životní příběh Karla Zemana od jeho dětství, představuje jeho díla, inspirační zdroje, jednotlivé fáze realizace i ohlasy, které díla vyvolala u nás i v zahraničí. Unikátní je i svým množstvím nashromážděného obrazového materiálu, který čerpá ze soukromého archivu a přináší i dosud nepublikované ilustrace a fotografie. Přeneste se s touto publikací do kouzelného světa, který ve svých filmech Karel Zeman vytvořil, a nechejte se opět unést jeho uměním.

Ukázka z knihy:

cpress_logo

852 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.