Ocenění

Kartomancie – nadchází Věk objevů

Autor | Aktuality | Úterý 30 srpna 2011 7.00

Po letních měsících literárního sucha se k nám pomalu blíží podzimní příval knih a je tedy příznačné, že ještě než se na knižním trhu vůbec objevil první díl námořní fantasy trilogie Věk objevů, už nám Epocha a Triton nabízejí obálku a anotaci k dílu následujícímu. Celá série by se tak mohla objevit v krátkém sledu ještě v předvánočním čase a díky líbivým obálkám Lubomíra Kupčíka ji jistě nepřehlédnete. Lze také s napětím očekávat, zda se toto vůči čtenářům velmi vstřícné gesto setká s příznivou odezvou, přece jen vydat trilogii s měsíčními rozestupy na přeplněné knižní pulty je velký risk hodný obdivu. Kvalita a popularita předchozích česky vydaných knih Michaela A. Stackpolea dává nakladatelům jistou naději na úspěch, snad si čtenáři na autora ještě vzpomenou.

Michael A. Stackpole: Kartomancie (Věk objevů, svazek druhý)

vázaná, obálka Lubomír Kupčík, překlad Marek Čtrnáct, vychází v říjnu

Michael A. Stackpole představuje druhý díl průlomové trilogie mapující nová území ve světě fantasy. Kartomancie nás znovu zavede do společnosti tvůrců map s neobyčejnými schopnostmi.
Bezejmenný nepřítel stojí před branami a vypadá to, že existuje jediná cesta, jak zachránit Nalenyr před zapomněním. Dávní hrdinové, kteří už jednou bránili zemi, musí být znovu probuzeni. Ke splnění tohoto cíle je však zapotřebí vykonat cestu do pustiny, kde jsou podle pověstí uvězněni. Pustiny, ve které není nouze o magii a nebezpečí.
Keles Anturasi, vnuk knížecího kartografa, je v zajetí znepřáteleného národa a jeho schopnosti mu snadno mohou přinést rozsudek smrti. Jeho bratra Jorima v říši daleko za oceánem uctívají jako boha. A jejich sestra Nirati dlí v ráji na pomezí života a smrti, ve společnosti svého šíleného dědečka a starého čaroděje toužícího zničit svět.
Všichni tři teď se svými společníky bojují o holý život ve světě, v němž válka na zemi zrcadlí válku v nebesích. Čeho se bohové obávají, tomu musejí lidé statečně čelit. Pomůže jim jejich hrdinství a kouzla přežít tam, kde jsou věci zřídkakdy tím, čím se zdají být?

Knihu vydají ve spolupráci nakladatelství Epocha a Triton.

793 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.