Ocenění

Kde jinde získat sto duší než na pouti?

Autor | Aktuality | Pondělí 9 dubna 2012 7.30

Nakladatelství Plus má u fanoušků jedno velké plus. Do fantastiky sice zabrousí jen tu a tam, ale pokud se tak stane, stojí to opravdu za to. Což při pohledu na nudu a šeď současného knižního trhu potěší hned dvojnásob. Z poslední doby vzpomeňme kupříkladu soubory povídek od S. Lema, P. Bacigalupiho a Teda Chianga, román J. G. Ballarda, sebrané spisy HPL nebo námi dnes recenzovanou antologii. A co v Plusu kutí tentokrát? „Půvabně gotický, ďábelsky úsměvný faustovský příběh a skvělém vědci, který uzavře smlouvu s ďáblem, dvakrát.“ Román Nekromant Johannes Cabal je zábavnou žánrovou směsí s prvky lovecraftovského hororu, steampunku a pulpových dobrodružství, která se nám zalíbila natolik, že se s příběhy z pera Jonathana L. Howarda setkáte už brzy také na stránkách časopisu XB-1!

Jonathan L. Howard: Nekromant Johannes Cabal

vázaná, překlad Viktor Janiš, obálka Michael Windsor, 376 stran, 349 Kč, vydává Plus 16. dubna

První kniha série Johannes Cabal.

Johannes Cabal je brilantní vědec, který před lety upsal duši Ďáblu, aby si osvojil umění nekromancie. Bohužel pro něj se záhy ukázalo, že duše je k jeho výzkumu potřebná – a tak pro ni sestoupil až do ohnivých jam pekelných. Znuděný Lucifer mu pak navrhne sázku: pokud mu Johannes do roka a do dne nepřinese sto duší, přijde o život a zůstane zatracený navždy. A aby byla sázka ještě zajímavější, Satan mu k tomuto účelu zapůjčí kočovný karneval. Kde jinde taky připravit chudáky o duši než na pouti, jejíž provozovatelé nikdy nesluli poctivostí?

Román Nekromant Johannes Cabal je určen všem čtenářům Terryho Pratchetta, Neila Gaimana a Raye Bradburyho, fanouškům filmové tvorby Tima Burtona a obzvláště pak milovníkům vtipného hororu. Že takový žánr neexistuje? No dobře, ale s podobně neuctivým zpracováním faustovské legendy se taky nesetkáváte každý den…

Jonathan L. Howard pracoval od počátku devadesátých let v herním průmyslu a jako scenárista se mimo jiné podílel na třech dílech proslulé adventury Broken Sword. Po úspěchu své pekelně vtipné prvotiny Nekromant Johannes Cabal napsal dvě neméně úspěšná pokračování: Detektiv Johannes Cabal a Institut strachu. Žije poblíž Bristolu se svou ženou a dcerou.

Johannes Cabal je nekromant, jenž se těší jisté neblahé proslulosti a který vykopává mrtvoly bez povolení již několik let. Poprvé se v tisku objevil v povídce „Johannes Cabal a vichrný den“, která vyšla v prvním čísle H.P. Lovecraft’s Magazine of Horror. Do toho, kde žije, vám vůbec nic není, verdammt.

598 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.