Ocenění

Když se z lovce stane pronásledovaný… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 19 Únor 2014 8.45

George R. R. Martin je dnes po celém světě znám jako stvořitel fantasy fenoménu Hry o trůny. Gardner Dozois je pak nejen nejvlivnější a nejznámější žánrový editor současnosti, ale rovněž talentovaný spisovatel, na jehož práce se mimo jiné můžete těšit i na stránkách časopisu XB-1. Daniel Abraham je pak jednou z nejvýraznějších tváří současné spisovatelské generace fantastického žánru. Co se stane, pokud tato trojice spojí své síly při tvorbě jednoho vědeckofantastického románu, budete moci co nevidět posoudit díky chystanému, zcela samostatnému románu Hon na lovce, který v příštích dnech vydá plzeňské nakladatelství Laser-books. A my vám samozřejmě nabízíme obsáhlou ukázku…

Daniel Abraham, Gardner Dozois a G. R. R. Martin:

Hon na lovce

brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Stephan Martiniére, 352 stran, cena 289 Kč

Na útěku před chudobou a beznadějí nastoupí Ramon Espejo na jednu z velkých vesmírných lodí záhadných, odpudivých Enyánců, ale nový život, který nalezne na odlehlé planetě São Paulo, není o nic lepší než ten, který odvrhl. Když nad ním jedné noci zvítězí vztek a přemíra alkoholu, následují chvíle vražedného násilí, po nichž Ramon musí prchnout do divočiny.

V téměř spokojeném osamění – daleko od hlučícího, hemžícího se lidstva, které nesnáší se snad až sociopatickým zápalem – má smůlou pronásledovaný prospektor konečně možnost pátrat po drahocenných rudách, které by ho jednou provždy finančně zajistily. Jenže místo vzácných kovů objeví zástupce vyspělé cizí rasy: zoufalé uprchlíky skrývající se stejně jako on v nehostinném prostředí cizí planety. Poté, co odhalí jejich nebezpečné tajemství a zaplete se do dramatické štvanice na nepřátelské, nevyzpytatelné planetě, musí Ramon utéct… a nějakým způsobem i přežít. Jeho nejnesmiřitelnějším nepřítelem je on sám.

 Ukázka z románu:


laser-logo

1 165 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Kim — 19.2.2014 @ 8.48

    Rambo?

  2. Comment by Jana Dvořáčková — 20.3.2014 @ 18.22

    Rambo ne, ale frajer to je :).
    Recenzi už píšu :). A příběh stojí zato.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.