Ocenění

Jack Ketchum nás seznámí s dívkou od vedle (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 24 června 2015 8.50

Přestože ve svých dílech zpravidla nevyužívá fantastických prvků a vystačí si pouze se zlem ukrytým hluboko v každém z nás, patří Jack Ketchum k nejvýznamějším postavám moderního hororu. U nás se představil nekompromisním románem Po sezoně (1980) a český čtenář se dočkal hned necenzurované podoby známého díla. Tak jako u Ketchumova obdivovatele Stephena Kinga, i jeho téměř kompletní dílo bylo zfilmováno, a to včetně nově vydaného románu Dívka od vedle (1989). Místo kanibalské bandy primitivů se nám tentokrát dostane mnohem realističtějšího příběhu domácího násilí, které vás patrně vytrhne z vašeho dosavadního klidu a kdoví, jak se budete dívat na své okolí po přečtení knihy…

Ketchum_Divka-obalka

Jack Ketchum: Dívka od vedle

brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Michal Kuba, 344 stran, cena 289 Kč

Dívka od vedle žije. Tento román děs neslibuje, on ho skutečně přináší.

– Stephen King

Předměstí v New Jersey. Padesátá léta. Stinné ulice, zastřižené trávníky a útulné domy. Klidné místo, kde se dá příjemně vyrůstat. Pokud ovšem nejste šestnáctiletá Meg a její mladší sestra Susan a po smrti rodičů se o vás nestará vzdálená pološílená teta se třemi syny, kteří splní, co jí na očích vidí.

Kontroverzní trýznivý horor, podle kterého byl v roce 2007 natočen stejnojmenný film. V našem vydání najdete kromě románu také obsáhlou předmluvu Stephena Kinga, doslov Jacka Ketchuma a dvě jeho bonusové povídky, plus rozhovor s Jackem Ketchumem a scenáristy filmu.

Ukázka z knihy:


laser-logo

1 666 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.