Ocenění

Nad Růženkami jen tak neusnete… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 3 října 2018 15.50

To že má král hororu Stephen King stejně nadané potomstvo nám už několik let dokazuje jeho syn Joseph Hillstrom King, kterého známe jako neméně nadaného hororového spisovatele pod jménem Joe Hill. Není to ovšem Stephenův jediný syn. Ve společném románu Růženky se nám na více než sedmisetstránkovém prostoru představí Kingův druhý syn Owen Philip King, který svou první povídkovou sbírku publikoval v roce 2005 a debutový román v roce 2013. Prozatím není známo, zda se v budoucnu dočkáme i nějakého literárního díla od Kingovy dcery či snad jeho čtyř vnoučat, nicméně pokud půjde o tak zajímavé kousky jako jsou Hillovy knihy, rozhodně není proč se tomu bránit. A podle zahraničního úspěchu se zdá, že rodinnou reputaci nepokazí ani Owen…

Ruzenky_obalka

Owen a Stephen Kingovi: Růženky

vázaná, překlad Linda Bartošková, 710 stran, 479 Kč

V budoucnosti, tak blízké a skutečné, že se může odehrávat v tomto okamžiku, se stane něco podivného. Když ženy usnou, obalí se jemnými sítěmi a znehybní, takže připomínají kokon. Pokud je někdo probudí, nebo se pokusí protrhnout síť zahalující jejich tělo, ženy se rozzuří a reagují nesmírně násilnicky. A když spí, odebírají se kamsi do neznáma… Muži v našem světě zůstali opuštění a musejí si nějak poradit sami. Avšak jedna žena, záhadná Evie, je vůči spavé nemoci imunní. Je ta nemoc požehnání nebo kletba? Je Evie medicínskou anomálií, kterou je třeba studovat, nebo je to démon, kterého je třeba zabít?

Děj Růženek je zasazený do malého městečka v zákoutí Apalačských hor, v němž se nachází ženská věznice, a ta v tomto provokativním a strhujícím románu, který napsal Stephen King spolu se svým synem Owenem, sehraje zásadní roli.

Ukázka z knihy:

Beta-logo

1 398 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.