Ocenění

King vám dá poznat, jak chřestí Pytel kostí

Autor | Aktuality | Čtvrtek 31 května 2012 7.45

Stephen King se u nás díky nakladatelství Beta těší výsostnému postavení na poli hororu a vedle vázaných knih se v době poměrně nedávné objevily i knihy brožované, jež nabízejí nová vydání dávno vyprodaných titulů. V letošním roce jsme si tak mohli přečíst román Z buicku 8 a v dohledné době vyjde Cenou Augusta Derletha odměněný román Pytel kostí, jenž patří k výrazným dílům Kingova pozdního tvůrčího období (v originále vyšel v roce 1998 a jeho první české vydání se objevilo o dva roky později). Jak už to u krále hororu často bývá, hrdinou příběhu je spisovatel, kolem něhož se množí temné náznaky, atmosféra houstne do podoby tekutého dehtu a nehty čtenářů dostávají pěkně zabrat. I když kvalit vrcholných Kingových knih nedosahuje, za pozornost zcela určitě stojí…

Stephen King: Pytel kostí

brožovaná, překlad Linda Bartošková, obálka Michal Kuba, 568 stran, 319 Kč

Ústřední postavou tohoto strhujícího románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán ji chce připravit o dcerku.

Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Nese vinu Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno?

Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu dětí, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem „K“.

1 329 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.