Ocenění

Komiksový Goon nepřináší Nic než utrpení (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 18 října 2012 7.15

A je to tady, na český trh přichází pod vlajkou komiksového nakladatelství Comics Centrum dlouho očekávaný Goon, ostrej bouchač ve službách mafiánského bosse Labrazia. Podobně jako Hellboy se i Goon nebojí utkat s jakoukoli slizkou potvorou a i on toho zrovna moc nenakecá (o fórky se stará jeho parťák). Těšit se můžeme na dramatický boj o ovládnutí městského podsvětí, o což se všemi silami snaží bezejmenný páter monster. Goonovská stylizace pak připomíná slavné doby dávných hollywoodských hororů a gangsterské časy 30. let minulého století. Comics Centrum tak i nadále pokračuje ve spolupráci s americkým nakladatelstvím Dark Horse, díky které se nám už do rukou dostaly komiksy Sin City a Hellboy, doufejme že Goon se u nás uchytí se stejným úspěchem.

Eric Powell: Goon – Nic než utrpení

vázaná, obálka Eric Powell, překlad Václav Dort a Martin Trojan, cena 599 Kč, vychází 25. října 2012

Ten beze jména, páter monster, přišel před lety do města a založil gang mrtvých. Ani s nekonečnými rezervami vojáků nedokázal rozšířit svůj vliv na oblast ovládanou bossem Labraziem a jeho neporazitelným vymahačem, Goonem. Jestliže páter objeví Goonovo nejukrývanější tajemství, rovnováha sil se asi nejspíš navždy změní!
 A můžete se vsadit, že překročí-li Goon hranice Lonely Street, nevzejde z toho nic než utrpení.

Mistrovský autorský comics Erica Powella v sobě mísí hororové prvky s drsností gangsterek a svérázným humorem inspirovaným Monty Pythons.

Goon jako film

Už delší dobu se spekuluje o zfilmování této populární komiksové série. V produkci Davida Finchera by mohl vzniknout animovaný snímek od Blur studia s Clancym Brownem (Goon) a Paulem Giamattim (Franky) v hlavních „rolích“. Scénáře Erica Powella by se mohli ujmout režisér Jeff Fowler, autor na Oscara nominovaného kraťasu „Gopher Broke„, a Tim Miller, jenž je mimo jiné režisérem kraťasu „Rockfish“ a v budocnu by měl režirovat komiksovou adaptaci Deadpool. Cílem v současnosti probíhající sbírky je vybrat potřebných 400 tis. dolarů, troškou do mlýna můžete přispět i vy…

871 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.